Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-03 , ebos/kgp
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach, w dniu wczorajszym rozpoczęli policjanci ruchu drogowego ogólnopolskie działania pn. "Bezpieczny weekend". Potrwają do 5 kwietnia 2010 roku W okresie tym wiele rodzin wyrusza samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Niekiedy droga ta będzie liczyła setki kilometrów.


Niestety, każdego roku w czasie świąt na drogach giną ludzie. Wypadki, które mają miejsce właśnie w tym okresie charakteryzują się tym, że poszkodowane są w nich całe rodziny, bardzo często także dzieci. Przypomnijmy, że w 2009 najwięcej ofiar śmiertelnych wśród dzieci było pasażerami pojazdów.

Podczas planowanych działań policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, oraz prędkość jazdy. Jednak wszyscy kierowcy powinni pamiętać, że to przede wszystkim od nich zależy czy zdrowo i cało dowiozą swoich bliskich do miejsca przeznaczenia.

Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd zgodnie z przepisami prawa. A już niedopuszczalne jest aby wsiadał za kierownicę po alkoholu. Prowadząc pojazd odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Natomiast pasażerowie muszą wiedzieć, że choć nie kierują pojazdem bardzo często też mają wpływ na bezpieczną podróż np. gdy nie zapinają pasów bezpieczeństwa albo godzą się aby jechać z kierowcą, który pił alkohol.

Dane statyczne z minionych lat dowodzą, że mimo apeli o rozwagę na drodze w świątecznych dniach dochodziło do wielu tragedii. Najbezpieczniejszym dniem od kilku lat jest Wielka Niedziela.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573