Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-06 , ebos/kwp katowice
Policjanci z Cieszyna ustalają okoliczności śmierci i tożsamość małego chłopca, którego zwłoki znaleziono w piątek 19 marca w Cieszynie. Leżące w stawie hodowlanym na peryferiach miasta ciało dziecka, zauważyli dwaj przechodzący obok chłopcy.


Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci dziecka był uraz jamy brzusznej. Policyjni eksperci kryminalistyki sporządzili kolejny wizerunek chłopczyka, który prezentujemy obok. Niżej można też zobaczyć portrety dziecka, przygotowywane z pomocą naukowców Uniwersytetu Śląskiego.

Przypominamy, że w piątek 19 marca około 16.00 dwaj chłopcy przechodzący obok stawu hodowlanego na peryferiach Cieszyna zauważyli leżące w nim zwłoki. O makabrycznym odkryciu powiadomili rodziców, a ci z kolei - policjantów. Wspólnie ze strażakami wyłowiono ze stawu ciało - z wyglądu około 2-letniego chłopczyka. Prokurator nadzorujący czynności zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, której wyniki wskazują na uraz jamy brzusznej, jako przyczynę śmierci. Dodatkowo biegły patolog określił uszkodzenia naskórka na twarzy i nodze, jako rany powstałe już prawdopodobnie po śmierci oraz wiek dziecka na około 2 lata. Zarówno w polskich, jak i w czeskich policyjnych bazach danych brak jest informacji na temat trwających poszukiwań takiego dziecka. Dlatego też policjanci ustalają obecnie zarówno okoliczności samego zdarzenia, jak i tożsamość chłopczyka.

R Y S O P I S:

wiek z wyglądu około 2 lat, wzrost ok. 85 cm, szczupłej budowy ciała, twarz pociągła, czoło wysokie, usta średniej wielkości, cera blada, włosy krótkie proste blond, uszy duże przylegające, nos mały, oczy kol. niebieskiego, uzębienie pełne.

U B I Ó R:

* kurtka ortalionowa ocieplona polarem kol. czerwonego ze ściągaczami, zapinana na zamek błyskawiczny. Na piersi dwie kieszenie zapinane na zatrzaski metalowe kol. jasnego. Pod kieszenią metka kol. niebieskiego z napisem „MINI MONI”;

* sweterek typ polo kol.szarego w poprzeczne paski biało czerwone, zapinany w górnej części na guziki metalowe z wytłoczonym napisem o treści „COOL CLUB”, na wysokości piersi po lewej stronie znajdują się dwie naszyte aplikacje przedstawiające kotwicę kol. czerwonego oraz statek kol. biało – czerwono - brązowego;

* bluza polarowa kol. czerwono - granatowego zapinana na zamek błyskawiczny kol. niebieskiego. Po prawej stronie wzdłuż zamka znajdują się napisy kol. ciemnego o treści: „DEEPER INTER TRIBE OLD INDIAN LEGENDS”;
* spodnie kol. ciemnego typu bojówki z bocznymi kieszeniami zapinanymi na guziki;

* buty typu traper za kostkę skóropodobne kol. brązowego, przód buta obszyty materiałem skóropodobnym kol. ciemnego, z czarną podeszwą rozmiar 22, na podeszwie wytłoczony napis o treści „KIDS”, sznurowane i zapinane na rzep na którym znajduje się naszyta aplikacja o treści „TREK STAR”;

* rajstopy frotowe kol. niebieskiego;

* czapka z włoczki kol. biało - niebieskiego z czerwonymi aplikacjami;

* rękawiczki z włoczki kol. niebiesko - czerwono - białego.Wszystkie osoby, które mogą mieć w tej sprawie jakiekolwiek informacje, lub wiedzą coś na temat zaginięcia podobnego dziecka, proszone są o kontakt z cieszyńskimi policjantami pod numerem telefonu 33 851-62-55, lub z najbliższą jednostką policji – tel. 997 i 112.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573