Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-10 , ebos/tok.fm
Marszałek Sejmu zgodnie z konstytucją pełni już rolę prezydenta naszego kraju. Musi jednak w ciągu najbliższych dwóch tygodni zarządzić nowe wybory.
Bronisław Komorowski jako nowa najważniejsza osoba w państwie jeszcze dziś oficjalnie poinformuje o swoich najbliższych działaniach.- Jest już w drodze do Warszawy. Na razie nie udzielamy żadnych komentarzy. Będzie konferencja prasowa - informuje nas Jerzy Smoliński, asystent Komorowskiego.

Zgodnie z konstytucją marszałek Sejmu stał się najważniejszą osobą w państwie już w chwili śmierci Lecha Kaczyńskiego. - Chodzi bowiem o to, aby zachować ciągłość władzy. Ma wszystkie prawa, które posiada prezydent. Z wyjątkiem jednego: nie może skrócić kadencji parlamentu - mówi konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Komorowski może więc jak prezydent podpisywać i wetować ustawy, a nawet reprezentować Polskę za granicą jako głowa państwa.

Jak dodaje dr Piotrowski marszałek Sejmu musi także w ciągu najbliższych 14 dni zarządzić wybory prezydenckie. Te muszą odbyć się w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570