Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-10 , ebos/tok.fm
Marszałek Sejmu zgodnie z konstytucją pełni już rolę prezydenta naszego kraju. Musi jednak w ciągu najbliższych dwóch tygodni zarządzić nowe wybory.
Bronisław Komorowski jako nowa najważniejsza osoba w państwie jeszcze dziś oficjalnie poinformuje o swoich najbliższych działaniach.- Jest już w drodze do Warszawy. Na razie nie udzielamy żadnych komentarzy. Będzie konferencja prasowa - informuje nas Jerzy Smoliński, asystent Komorowskiego.

Zgodnie z konstytucją marszałek Sejmu stał się najważniejszą osobą w państwie już w chwili śmierci Lecha Kaczyńskiego. - Chodzi bowiem o to, aby zachować ciągłość władzy. Ma wszystkie prawa, które posiada prezydent. Z wyjątkiem jednego: nie może skrócić kadencji parlamentu - mówi konstytucjonalista dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Komorowski może więc jak prezydent podpisywać i wetować ustawy, a nawet reprezentować Polskę za granicą jako głowa państwa.

Jak dodaje dr Piotrowski marszałek Sejmu musi także w ciągu najbliższych 14 dni zarządzić wybory prezydenckie. Te muszą odbyć się w przeciągu kolejnych dwóch miesięcy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574