Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-10 , ebos/tvn24
- Zwykliśmy mówić, że "nie ma ludzi niezastąpionych". Powiadam: tam zginęło wielu ludzi niezastąpionych - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Brak mi słów. To jest nieszczęście, drugie po Katyniu. Tam nam próbowano głowę odciąć i teraz też zginęła elita naszego kraju - dodaje jego poprzednik Lech Wałęsa.

Wałęsa zaznacza, że mimo różnic, katastrofa pod Smoleńskiem to "wielka strata dla narodu, którą trudno będzie uzupełnić". - Długo to potrwa - zaznacza były prezydent. I po chwili dodaje, że w takich momentach jak dziś powinniśmy sobie przypomnieć "jak nasze życie jest mało warte".

Aleksander Kwaśniewski mówi to samo. - Lecieli tam, żeby uczcić pamięć pomordowanej elity. Giną nie oddawszy im tego hołdu. To rana, którą bardzo trudno będzie zabliźnić. Każde to nazwisko jest jak cios nożem - podkreśla.- Jerzy Szmajdziński, Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka. - Nie znajduję słów, żeby wyrazić mój żal. Trudno znaleźć jakiekolwiek słowo otuchy. To dramatyczny, przeklęty Katyń. Kiedy się o tym dowiedziałem każda minuta potęgowała dramat. Wiedzieliśmy, że te samoloty są już bardzo stare - przypomina. I dodaje: - To jest tragedia nas wszystkich. Przekazuje słowa najgłębszego współczucia mamie, Jarosławowi Kaczyńskiemu, wszystkim bliskim. Według Kwaśniewskiego, "jest to taki wypadek, taki samolot, że trudno uwierzyć w to, by ktokolwiek przeżył".

Na pokładzie TU-154, który rozbił się tuż przed 9 pod Smoleńskiem, było 88 osób. Wśród nich znajdowała się prezydencka par
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574