Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-10 , ebos/tvn24
- Zwykliśmy mówić, że "nie ma ludzi niezastąpionych". Powiadam: tam zginęło wielu ludzi niezastąpionych - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Brak mi słów. To jest nieszczęście, drugie po Katyniu. Tam nam próbowano głowę odciąć i teraz też zginęła elita naszego kraju - dodaje jego poprzednik Lech Wałęsa.

Wałęsa zaznacza, że mimo różnic, katastrofa pod Smoleńskiem to "wielka strata dla narodu, którą trudno będzie uzupełnić". - Długo to potrwa - zaznacza były prezydent. I po chwili dodaje, że w takich momentach jak dziś powinniśmy sobie przypomnieć "jak nasze życie jest mało warte".

Aleksander Kwaśniewski mówi to samo. - Lecieli tam, żeby uczcić pamięć pomordowanej elity. Giną nie oddawszy im tego hołdu. To rana, którą bardzo trudno będzie zabliźnić. Każde to nazwisko jest jak cios nożem - podkreśla.- Jerzy Szmajdziński, Jolanta Szymanek-Deresz, Izabela Jaruga-Nowacka. - Nie znajduję słów, żeby wyrazić mój żal. Trudno znaleźć jakiekolwiek słowo otuchy. To dramatyczny, przeklęty Katyń. Kiedy się o tym dowiedziałem każda minuta potęgowała dramat. Wiedzieliśmy, że te samoloty są już bardzo stare - przypomina. I dodaje: - To jest tragedia nas wszystkich. Przekazuje słowa najgłębszego współczucia mamie, Jarosławowi Kaczyńskiemu, wszystkim bliskim. Według Kwaśniewskiego, "jest to taki wypadek, taki samolot, że trudno uwierzyć w to, by ktokolwiek przeżył".

Na pokładzie TU-154, który rozbił się tuż przed 9 pod Smoleńskiem, było 88 osób. Wśród nich znajdowała się prezydencka par
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571