Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-19 , ebos/kgp
Piotrkowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 9-letniego chłopca, który został postrzelony z wiatrówki. Dwóch nastolatków związanych bezpośrednio z tym zdarzeniem zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.


Wczoraj, przed godziną 19.00, dyżurny piotrkowskiej komendy Policji został poinformowany przez załogę pogotowia ratunkowego o zgonie 9-letniego chłopca. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci z komisariatu w Gorzkowicach i piotrkowskiej komendy, którzy prowadzili dalsze czynności pod nadzorem prokuratora.

Jak dotychczas ustalono, około godziny 18.30 w gminie Łęki Szlacheckie dwaj chłopcy w wieku 17 i 19 lat strzelali do puszek z wiatrówki. Nieodpowiedzialną zabawę urządzili za stodołą. W pewnej chwili najprawdopodobniej doszło to nieszczęśliwego wypadku i postrzelenia bezpośrednio w serce 9-letniego brata ciotecznego jednego z nastolatków.

Czekając na pogotowie ratunkowe, rodzice wzięli rannego syna do samochodu i wyjechali naprzeciw karetce. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez załogę pogotowia ratunkowego chłopiec zmarł.

Po wykonanych niezbędnych czynności procesowych decyzją prokuratury zwłoki dziecka zostały zabezpieczone w prosektorium. Dwóch nastolatków związanych bezpośrednio z tym zdarzeniem zatrzymano w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Zabezpieczono również wiatrówkę należącą do jednego z nich, na którą najprawdopodobniej nie jest wymagane stosowne pozwolenie.

Dzisiaj nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej tragedii będą pracować piotrkowscy prokuratorzy i policjanci.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570