Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-19 , ebos/kgp
Policjanci zatrzymali 3 oszustów, którzy metodą "na wnuczka" próbowali wyłudzić od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Kiedy poszkodowani zorientowali się, że zostali oszukani, w pościg za sprawcą ruszyli przechodnie.

Kamil S. schronił się u sióstr zakonnych, które okłamał, mówiąc im, że został napadnięty. Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali pierwszego oszusta. Następnego dnia zatrzymano też dwóch pozostałych.

Dyżurny komisariatu na Żoliborzu otrzymał informację, że na Placu Inwalidów młody mężczyzna wyłudził od starszego mężczyzny i kobiety 20 tys. zł. Pokrzywdzeni udali się do banku, aby wypłacić pieniądze i kilkanaście metrów dalej umówili się z „kolegą wnuczka” po odbiór tych pieniędzy. Do starszego mężczyzny podszedł nieznajomy, aby odebrać gotówkę. Starszy pan przez kilka minut rozmawiał z kimś przez telefon. W końcu 21-latek odebrał pieniądze, a potem uciekł.

Pokrzywdzony zaczął krzyczeć, sprawcę zaczęli gonić przypadkowi przechodnie. Kamil S. wbiegł do domu sióstr zakonnych i oszukał je, mówiąc, że został napadnięty. Zakonnice poczęstowały go szklanką wody i wezwały taksówkę. Na szczęście przypadkowi przechodnie zauważyli, gdzie schronił się sprawca. Kilka minut później kryminalni z Żoliborza ustalili, gdzie pojechał 21-latek.

Kamil S. trafił do policyjnego aresztu. Wówczas sprawą zajęli się bielańscy kryminalni. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. W wyniku sprawnie przeprowadzonej akcji, kryminalni zatrzymali dwóch pozostałych sprawców, Dawida B. i Rafała G.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podjął decyzję o umieszczeniu ich na 3 miesiące w areszcie śledczym. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570