Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-22 , ebos/ms
W związku z informacją o niestawieniu się w Zakładzie Karnym we Włocławku Pawła S., Łukasza M. oraz Radosława M., skazanych za kradzież napisu „Arbeit Macht Frei” z muzeum obozu Auschwitz, Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski polecił Dyrektorowi Generalnemu Służby Więziennej natychmiastowe zawiadomienie właściwego sądu o niestawiennictwie skazanych w Zakładzie Karnym.
Przekazanie tej informacji umożliwi sądowi wykonawczemu – w trybie przepisów Kodeksu karnego wykonawczego – niezwłoczne zainicjowanie działań zmierzających do doprowadzenia skazanych do Zakładu Karnego, a w wypadku ich ukrywania się - poszukiwanie ich listem gończym.

- Równocześnie - z uwagi na wyjątkowy charakter sprawy - poleciłem Dyrektorowi Służby Więziennej niezwłoczne informowanie mnie o przebiegu działań mających na celu jak najszybsze osadzenie skazanych w Zakładzie Karnym – powiedział Minister Krzysztof Kwiatkowski.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574