Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-04-27 , ebos
Naczelna Rada Adwokacka powierzyła obowiązki Prezesa adw. Andrzejowi Michałowskiemu, który będzie je pełnił do listopadowego Krajowego Zjazdu Adwokatury.

Po tragicznej śmierci prezes NRA Joanny Agackiej-Indeckiej jej obowiązki powierzono adw. Andrzejowi Michałowskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi. NRA zdecydowała o tym na posiedzeniu plenarnym w głosowaniu tajnym.


Powierzenie obowiązków prezesa odbyło się na podstawie par. 14 Regulaminu działania organów adwokatury i organów izb adwokackich. Zgodnie z tym przepisem, w sytuacji gdy prezes NRA nie może w sposób trwały sprawować swojej funkcji, Rada powierza jego obowiązki jednemu z wiceprezesów. Wyboru nowego prezesa dokona Krajowy Zjazd Adwokatury, wyznaczony na 19-20 listopada 2010 r.


Andrzej Michałowski jest adwokatem od 1993 r. W 2004 r został członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej, a wiceprezesem jest od 2007 r.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573