Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-05 , ebos/heise online
Ława przysięgłych z Tennessee orzekła, że 22-latek, który uzyskał nieautoryzowany dostęp do konta poczty elektronicznej gubernator Alaski Sary (Sarah) Palin, jest winnym dwóch z czterech zarzucanych mu czynów. Skazany to David Kernell, syn demokraty Mike'a Kernella – deputowanego w Izbie Reprezentantów ze stanu Tennessee.


W roku 2008 włamał się on na konto pocztowe w serwisie Yahoo! republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta i opublikował w Internecie znalezioną korespondencję. Palin jest zadowolona z sądowego werdyktu, o czym poinformowała na swojej stronie w serwisie Facebook.

W październiku 2008 roku Kernell został oskarżony o uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do prywatnej skrzynki pocztowej Palin, co udało mu się dzięki wyszukiwarce, Wikipedii i pytaniom kontrolnym potwierdzającym tożsamość w razie utraty hasła. Jako że pytanie kontrolne dotyczyło daty urodzin Palin, nie miał on problemu z włamaniem się na jej konto.

Cracker został uznany za winnego nieuprawnionego dostępu do systemu komputerowego i utrudniania pracy sądowi przez zacieranie śladów. Prokuratorowi nie udało się dowieść winy związanej z przestępstwami telekomunikacyjnymi i kradzieżą tożsamości.

Za czytanie i publikowanie prywatnych informacji komputerowy włamywacz spędzi maksymalnie rok w więzieniu i zostanie zobowiązany do zapłaty nawiązki w wysokości stu tysięcy dolarów.

Z kolei za celowe utrudnianie śledztwa FBI grozi mu znacznie większa kara: 20 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny. Jednak najprawdopodobniej cała odsiadka ograniczy się do 21 miesięcy, nie wykluczając warunkowego zawieszenia odbywania kary.


Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572