Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-05 , ebos/heise online
Ława przysięgłych z Tennessee orzekła, że 22-latek, który uzyskał nieautoryzowany dostęp do konta poczty elektronicznej gubernator Alaski Sary (Sarah) Palin, jest winnym dwóch z czterech zarzucanych mu czynów. Skazany to David Kernell, syn demokraty Mike'a Kernella – deputowanego w Izbie Reprezentantów ze stanu Tennessee.


W roku 2008 włamał się on na konto pocztowe w serwisie Yahoo! republikańskiej kandydatki na wiceprezydenta i opublikował w Internecie znalezioną korespondencję. Palin jest zadowolona z sądowego werdyktu, o czym poinformowała na swojej stronie w serwisie Facebook.

W październiku 2008 roku Kernell został oskarżony o uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do prywatnej skrzynki pocztowej Palin, co udało mu się dzięki wyszukiwarce, Wikipedii i pytaniom kontrolnym potwierdzającym tożsamość w razie utraty hasła. Jako że pytanie kontrolne dotyczyło daty urodzin Palin, nie miał on problemu z włamaniem się na jej konto.

Cracker został uznany za winnego nieuprawnionego dostępu do systemu komputerowego i utrudniania pracy sądowi przez zacieranie śladów. Prokuratorowi nie udało się dowieść winy związanej z przestępstwami telekomunikacyjnymi i kradzieżą tożsamości.

Za czytanie i publikowanie prywatnych informacji komputerowy włamywacz spędzi maksymalnie rok w więzieniu i zostanie zobowiązany do zapłaty nawiązki w wysokości stu tysięcy dolarów.

Z kolei za celowe utrudnianie śledztwa FBI grozi mu znacznie większa kara: 20 lat więzienia i 250 tysięcy dolarów grzywny. Jednak najprawdopodobniej cała odsiadka ograniczy się do 21 miesięcy, nie wykluczając warunkowego zawieszenia odbywania kary.


Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574