Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-07 , ebos/kgp
Trzech sprawców napadu na stację benzynową zatrzymali policjanci z Pruszkowa. Jeden z nich został ujęty bezpośrednio po wyjściu z sali po egzaminie maturalnym z matematyki. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata.

Pod koniec lutego bieżącego roku na jedną ze stacji paliw dokonano napadu. Zamaskowani sprawcy użyli przedmiotu przypominającego pistolet, zabrali 600 złotych utargu i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Kryminalni prowadzili czynności operacyjne, które miały pomóc im w ujęciu sprawców. Przełom nastąpił wczoraj. Policjanci weszli do trzech mieszkań. W jednym zatrzymali 20-letniego Dariusza B. W drugim nie zastali sprawcy, jednak dowiedzieli się, że przebywa poza miastem. Niezastąpiona okazała się pomoc funkcjonariuszy z Makowa Mazowieckiego, którzy zatrzymali 18-letniego Dawida S. Na 19-letniego Pawła K. policjanci trochę poczekali. Jak się okazało, był w trakcie zdawania egzaminu maturalnego z matematyki. Mężczyzna został zatrzymany zaraz po opuszczeniu sali. Oświadczył, że wie, z jakiego powodu jest zatrzymany i przyznał się do popełnionego przestępstwa. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ubrania, które, według opisu pokrzywdzonego, sprawca miał na sobie w chwili rozboju.

Podczas prowadzanych czynności kryminalni ujawnili, że mężczyźni nie zamierzali zaprzestać swojego procederu. Poczynili już przygotowania do napadu na jeden ze sklepów w podpruszkowskiej miejscowości.

Policjanci z Pruszkowa byli tym bardziej zaskoczeni, że żaden z nastolatków nie był wcześniej notowany, a popełniony przez nich czyn jest zaliczany do kategorii ciężkich. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Górna granica pozbawienia wolności nie jest określona, czyli może to być nawet 15 lat.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572