Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-12 , ebos/kwp lublin
Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod pozorem zwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają.


Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.


W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim dzisiaj oficjalnie zainaugurowano kampanię społeczną Oszustom Stop!. Jej celem jest uświadamianie osobom starszym zagrożeń związanych z działalnością przestępców wykorzystujących ludzką ufność, otwartość i szczere intencje.Honorowy patronat nad akcją objęli: Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Akcję zainaugurowano podczas konferencji odbywającej się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, poświęconej walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, a także jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. W spotkaniu uczestniczył Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo.

W imieniu organizatorów tematykę oraz założenia kampanii przedstawił Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Janusz Wojtowicz, który przybliżył uczestnikom skalę zjawiska, omówił zagrożenia związane z działalnością oszustów i towarzyszące im następstwa.

W dalszej części spotkania zaprezentowano spot telewizyjny promujący akcję. Uczestnicy konferencji otrzymali plakaty oraz ulotki ostrzegające, które za ich pośrednictwem trafią do szerokiego grona seniorów w województwie lubelskim.

Kampania społeczna Oszustom Stop! została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Twarzą kampanii jest Pani Alina Gucma - szefowa lubelskiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Dzisiejsze spotkanie w ramach konferencji zainicjowało stałą współpracę ze środowiskiem seniorów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574