Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-14 , ebos/kgp
Ponad 300 policjantów CBŚ, BOA i KSP oraz funkcjonariusze Izby Celnej wzięli udział w największej jak do tej pory realizacji policyjnej wymierzonej w grupę specjalizującą się w produkcji i dystrybucji narkotyków. W wyniku tej operacji policjanci zatrzymali 40 osób – 33 z nich zostały tymczasowo aresztowane, a 6 otrzymało dozory policyjne.


Od pewnego czasu policjanci Centralnego Biura Śledczego pracowali nad sprawą zorganizowanej zbrojnej grupy zajmującej się produkcją i dystrybucją narkotyków na dużą skalę. Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że grupa działała od kilku lat i jednorazowo mogła wyprodukować do kilkudziesięciu kilogramów amfetaminy. Dzięki rozbudowanej siatce kurierów i dilerów środki odurzające, głównie amfetamina, kokaina, marihuana i tabletki ecstasy, były rozprowadzane na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego. Z ustaleń CBŚ wynikało, że każdy członek w grupie zajmował się określoną „działką” związaną z narkotykami.

Przygotowania do akcji trwały wiele miesięcy. W sumie w realizacji wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy CBŚ, Biura Operacji Antyterrorystycznych, Komendy Stołecznej Policji i Izby Celnej. Dokładnie o godz. 6.00 policjanci weszli jednocześnie do 40 wcześniej wytypowanych mieszkań i domów, w których znajdowały się osoby powiązane z grupą.

Wśród zatrzymanych znaleźli się najważniejsi członkowie grupy: 40-letni Adam K. ps. „Kamyk”, 39-letni Adam P. ps. „Arsen”, 56-letni Bogdan B ps. „Bodzio”, 44-letni Dariusz P. ps. „Bolo” oraz 36-letni Piotr K. ps. „Krawiec”. Zatrzymane osoby odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcję, przemyt, obrót narkotykami oraz inne ciężkie przestępstwa o charakterze kryminalnym i gospodarczym.

Większości zatrzymanym grozi kara wieloletniego więzienia. Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie sąd zastosował wobec 33 osób tymczasowe areszty, a wobec kolejnych 6 - dozory policyjne.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574