Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-19 , ebos/kgp
Wsparcie w ewakuacji ludzi, patrole, które chronią pozostawiony przez nich dobytek, stałe przekazywanie informacji o utrudnieniach na drogach, dwa policyjne śmigłowce wyposażone w policyjny sprzęt do ewakuacji – to podstawowe sposoby, jakie wykorzystuje Policja, aby pomóc osobom zagrożonym powodzią.

W związku z sytuacją powodziową na południu Polski policjanci pomagają w ewakuacji ludności z zagrożonych terenów. Bardzo ważne jest, aby nie zwlekać z ewakuacją. Jeśli przed drzwiami pojawiają się policjanci lub strażacy, można mieć pewność, że zagrożenie jest duże, a chodzi przecież o ludzkie zdrowie i życie.

Na obszarach, z których ewakuowano ludzi, jest więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze, razem ze strażakami, docierają też łodziami do miejsc, które zostały zalane. Policjanci robią wszystko, by nie dochodziło do ewentualnych kradzieży.

Funkcjonariusze są też w miejscach, gdzie zalane zostały drogi. Kierują kierowców na objazdy, zawracają też tych, którzy gotowi są zaryzykować przejazd niebezpieczną trasą – część osób ma bowiem swoje własne objazdy, np. polnymi czy leśnymi drogami. W takich sytuacjach należy słuchać policjantów, którzy są na miejscu, drogi polne mogą bowiem być podmokłe i niebezpieczne.

Policja śląska i podkarpacka na bieżąco informuje o utrudnieniach na szlakach komunikacyjnych. Na stronie internetowej KWP w Katowicach dostępna jest interaktywna mapa województwa, przez którą można wejść na strony poszczególnych komend miejskich i powiatowych, gdzie znajdują się aktualne dane o nieprzejezdnych i zalanych drogach, natomiast na stronie KWP w Rzeszowie znajduje się zakładka „Powodziowe utrudnienia na drogach” (link), gdzie zamieszczono informacje o lokalnych podtopieniach na Podkarpaciu, powodujących utrudnienia drogowe.

Do Krakowa i Katowic poleciały dwa policyjne śmigłowce, które mogą być wykorzystywane do ewakuacji – każdy z nich może zabrać na pokład 20 osób i jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt, potrzebny do ewakuacji ludzi, np. z dachów domów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572