Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-19 , ebos/sw
Padający przez cały ubiegły weekend deszcz spowodował wezbranie wód przepływających przez Tarnów rzek Dunajca i Białej oraz potoku Wątok. Krytyczna sytuacja w mieście miała nastąpić w poniedziałek w godzinach popołudniowych, gdy spodziewano się przejścia fali kulminacyjnej na rzecze Białej, która kilka godzin wcześniej zagroziła zerwaniem mostu w nieodległym Tuchowie.

Szczególnie trudna sytuacja zaistniała na osiedlu Św. Katarzyny, gdzie możliwe było przerwanie wału przeciwpowodziowego i zalanie osiedla domów jednorodzinnych.

Sztab kryzysowy przy Prezydencie Miasta zdecydował, by do akcji zabezpieczającej osiedle, obok jednostek Straży Pożarnej włączyć również skazanych z jednostki w Tarnowie Mościcach.

Zaledwie godzinę po powiadomieniu dyrektora jednostki, grupa skazanych pomagała w wypełnianiu worków z piaskiem, układaniu ich na wałach ochronnych i na wjazdach do posesji oraz wybieraniu wody z zalanych obiektów. Pracę skazanych, wykonywaną w strugach ulewnego deszczu, doceniali mieszkańcy osiedla wyrażając swoje podziękowania za pomoc w walce z żywiołem. Skazani powrócili do jednostki wieczorem. Alarm przeciwpowodziowy trwa i zapewne grupa uda się również dzisiaj w inne, zagrożone rejony.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572