Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-05-19 , ebos/sw
Padający przez cały ubiegły weekend deszcz spowodował wezbranie wód przepływających przez Tarnów rzek Dunajca i Białej oraz potoku Wątok. Krytyczna sytuacja w mieście miała nastąpić w poniedziałek w godzinach popołudniowych, gdy spodziewano się przejścia fali kulminacyjnej na rzecze Białej, która kilka godzin wcześniej zagroziła zerwaniem mostu w nieodległym Tuchowie.

Szczególnie trudna sytuacja zaistniała na osiedlu Św. Katarzyny, gdzie możliwe było przerwanie wału przeciwpowodziowego i zalanie osiedla domów jednorodzinnych.

Sztab kryzysowy przy Prezydencie Miasta zdecydował, by do akcji zabezpieczającej osiedle, obok jednostek Straży Pożarnej włączyć również skazanych z jednostki w Tarnowie Mościcach.

Zaledwie godzinę po powiadomieniu dyrektora jednostki, grupa skazanych pomagała w wypełnianiu worków z piaskiem, układaniu ich na wałach ochronnych i na wjazdach do posesji oraz wybieraniu wody z zalanych obiektów. Pracę skazanych, wykonywaną w strugach ulewnego deszczu, doceniali mieszkańcy osiedla wyrażając swoje podziękowania za pomoc w walce z żywiołem. Skazani powrócili do jednostki wieczorem. Alarm przeciwpowodziowy trwa i zapewne grupa uda się również dzisiaj w inne, zagrożone rejony.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574