Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-06-04 , ebos/nauka w polsce
Jedna z prywatnych wyższych uczelni w Poznaniu ma zapłacić 3 tys. złotych odszkodowania autorowi pracy naukowej, która została bezprawnie skopiowana w jednym z wydawnictw uczelni - postanowił Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Uczelnia - oprócz odszkodowania - ma też przez miesiąc publikować na swojej stronie internetowej przeprosiny określonej treści.


Była minister Skarbu Państwa, rektor szkoły - prof. Aldona Kamela Sowińska - napisała i opublikowała w materiałach z jednej z konferencji naukowych organizowanych przez uczelnię artykuł, którego fragment był autorstwa naukowca z Krakowa, Jakuba B.

Poszkodowany po tym, gdy zorientował się, że część artykułu byłej minister jest jego autorstwa, zażądał odszkodowania od autorki artykułu i uczelni, która go opublikowała.

Profesor Sowińska zawarła ugodę z Jakubem B., w myśl której ma zapłacić poszkodowanemu 10 tys. zł i opublikować przeprosiny i ubolewania z powodu plagiatu w ogólnopolskiej gazecie.

Wyrok jest nieprawomocny. Jakub B. domagał się od uczelni 6 tys. złotych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570