Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-06-04 , ebos/kgp
Zdecydowana i szybka akcja policjantów z KSP pozwoliła na zatrzymanie kolejnego groźnego przestępcy. Mężczyzna, poszukiwany listem gończym m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym i rozboje, ukrywał się przed policją od 2006 roku. Marcinowi Sz. za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem niebezpiecznych przestępców po raz kolejny udowodnili swój profesjonalizm. Poszukiwany listem gończym mężczyzna ukrywał się przed policją od 2006 roku. Stale zmieniał miejsce pobytu, zmienił też swój wygląd – mimo to policjanci wpadli na trop przestępcy. Teraz należało już tylko wybrać dogodny moment do jego zatrzymania.

Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano, że do zatrzymania dojdzie w mieszkaniu, gdzie mężczyzna się ukrywał. Ponieważ z posiadanych informacji wynikało, że Maciej Sz. może mieć broń palną, policjantów z wydziału kryminalnego wsparli funkcjonariusze wydziału realizacyjnego, którzy wczesnym rankiem otoczyli budynek, znajdujący się na jednym z osiedli koło Ursusa. Policjanci podzielili się na dwa zespoły. Jedna grupa czekała pod drzwiami mieszkania, druga zjechała na linach z dachu budynku i weszła przez okno balkonowe, odcinając przestępcy drogę ucieczki. 38-letni Marcin Sz. był kompletnie zaskoczony i nie stawiał oporu.

Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz ścigany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy dla Miasta Warszawy za wymuszenie rozbójnicze.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574