Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-06-08 , ebos/kgp
Policjanci z Koszalina zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który bezprawnie przetwarzał dane osobowe. Umieścił w Internecie ogłoszenie o rekrutacji pracowników, zainteresowani kandydaci przesyłali mu swoje CV i kopie dokumentów. W ten sposób uzyskiwał dane osobowe, które następnie sprzedawał. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.Młody mężczyzna umieścił na forum internetowym ogłoszenie o naborze pracowników do sklepu. Miała to być filia firmy z Wrocławia „Świat cukierków”, którą otwierano w jednej z koszalińskich galerii handlowych. Mężczyzna prosił chętnych o przesłanie kserokopii dokumentów tożsamości oraz życiorysu. W ten sposób pozyskał dane osobowe około 30 osób. Rekrutacja trwała przez cały marzec i kwiecień 2010 roku. Jednak po tym czasie nikt z firmy nie skontaktował się z chętnymi w sprawie pracy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy ustalili, że 20-latek wcale nie prowadził rekrutacji w imieniu wrocławskiej firmy. Mężczyzna bezprawnie pozyskiwał dane osobowe, które potem sprzedawał. Za każde nazwisko miał otrzymywać 20 złotych. Policjanci ustalają, komu udostępniał dane i w jaki sposób mogły zostać one użyte.

20-letni mężczyzna usłyszał zarzut przetwarzania danych osobowych, do których nie był uprawniony. Zgodnie z ustawą grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Uwaga!

Wszystkie osoby, które przesłały swoje dane w odpowiedzi na ogłoszenie dotyczące rekrutacji do filii „Świata cukierków”, proszone są o kontakt z Policją pod numerami 94 34 29 712, 94 34 29 282 lub 94 34 29 414 lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie w Wydziale do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą, ul. Słowackiego 11.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572