Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-06-15 , ebos/kgp
W jednym z autokomisów w Wągrowcu w woj. wielkopolskim doszło wczoraj do strzelaniny. Po wkroczeniu do obiektu policyjnych antyterrorystów wewnątrz budynku policjanci znaleźli zwłoki właściciela autokomisu, oraz rannego w głowę pracownika jednej z firm ochroniarskich.

Mężczyzna w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że to ten mężczyzna śmiertelnie postrzelił właściciela komisu, a następnie usiłował popełnić samobójstwo. Na miejscu pracuje specjalna grupa śledcza i prokurator.

Około godziny 12.00 policjanci z Wągrowca otrzymali wiadomość, że w autokomisie przy ul. Przemysłowej było słychać kilka strzałów. Funkcjonariusze, którzy patrolowali okolicę, już po kilku minutach zabezpieczyli teren, odseparowali osoby postronne i wezwali posiłki. Na miejsce dotarli kryminalni oraz jednostka policyjnych antyterrorystów z Poznania.

Po wejściu do obiektu okazało się, że wewnątrz budynku biurowego znajdowały się zwłoki 36 - letniego Mariana M., właściciela firmy z kilkoma ranami postrzałowymi. Był też tam 31 - letni Mariusz Sz., pracownik jednej z firm ochroniarskich.

Wszystko wskazuje na to, że strzały padły z broni należącej do ochroniarza. On sam prawdopodobnie potem próbował popełnić samobójstwo. Ranny mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Poznaniu.

Na miejscu pracował prokurator oraz specjalna grupa policjantów z Wągrowca i służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Prowadzone były oględziny, zabezpieczane ślady. Przesłuchiwani byli także świadkowie wydarzeń w autokomisie oraz wszystkie inne osoby, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572