Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-02 , ebos/kgp
To już kolejny w ostatnim czasie przykład nieodpowiedzialności dorosłych opiekunów. Babcia, opiekująca się dwuletnim wnuczkiem, pozostawiła go w zamkniętym samochodzie w 30-stopniowym upale. Kobieta przyszła do Komendy Powiatowej w Rykach złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Przypadkowy przechodzień zauważył płaczące, omdlewające dziecko i wezwał Policję.W środę (30.06) około godz. 17.15 dyżurny komendy w Rykach przyjął zgłoszenie od przypadkowego przechodnia, że na ul. Poniatowskiego w Rykach, na parkingu przy domu towarowym w samochodzie marki Daewo Matiz zauważył płaczące, małe dziecko. Na dworze panował ponad 30-stopniowy upał, a samochód był zamknięty i stał na słońcu. Policjanci na miejscu zastali spoconego i czerwonego malca przypiętego pasami bezpieczeństwa w foteliku. Chłopiec był wystraszony i płakał, ale mundurowym szybko udało się nawiązać z nim kontakt. Aby nie narażać go na dodatkowe niebezpieczeństwo przy ewentualnym siłowym otwieraniu drzwi wytłumaczyli chłopcu, jak ma otworzyć drzwi samochodu od wewnątrz. Dzięki temu chłopiec sam odblokował drzwi i policjanci wydostali go z rozgrzanego wnętrza pojazdu, przekazując pogotowiu ratunkowemu.

Jak się okazało, dziecko w samochodzie pozostawiła 50-letnia babcia, mieszkanka Puław. Do Ryk przyjechała w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Jak twierdziła, gdy pozostawiała samochód na parkingu, chłopiec spał i nie mogła go dobudzić. Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Nieumyślne narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jest zagrożone karą do 1 roku pozbawienia wolności.

Przestrzegamy wszystkich rodziców, opiekunów przed zostawianiem pociech na tzw. chwilę w samochodach w upalne dni. Dziecięcy organizm jest narażony na szybszą utratę wody i błyskawiczne przegrzanie oraz natychmiastowe osłabienie.

Nie pozostawiajmy dzieci bez opieki! Bądźmy odpowiedzialni!
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574