Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-07 , ebos/heise online
Mająca siedzibę w Lyonie międzynarodowa organizacja policji Interpol ponownie wezwała w poniedziałek (5 lipca) użytkowników Internetu do pomocy w poszukiwaniach ukrywających się przestępców.
Możliwe jest, że poszukiwane osoby udzielają się w sieciach społecznościowych i na czatach, wyjaśnia Martin Cox, pełniący obowiązki dyrektora komórki Interpolu Fugitive Investigative Support (FIS) i koordynator akcji Infra-Red (International Fugitive Round-Up and Arrest).


W ramach prowadzonej od maja akcji Infra-Red, Interpol poszukuje na całym świecie 450 skazanych lub podejrzanych osób, z których do tej pory udało się schwytać już stu siedmiu.

Z grupy osób, na temat których nie ma dotąd nowych informacji, Interpol wybrał 26, którym zarzuca się najcięższe przestępstwa – począwszy od oszustw i milionowych kradzieży, poprzez seksualne wykorzystywanie dzieci i gwałty aż do wielokrotnych morderstw. Wśród nich znajduje się również Polak, 29 letni Marcin Balcewicz.

Sam Interpol już od dłuższego czasu w poszukiwaniu przestępców intensywnie przeszukuje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, czy też portale w rodzaju YouTube'a.

Informacje wraz ze zdjęciami 26 osób z najcięższymi zarzutami, znajdują się na stronie Operation Infra-Red 2010Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574