Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-07 , ebos/heise online
Mająca siedzibę w Lyonie międzynarodowa organizacja policji Interpol ponownie wezwała w poniedziałek (5 lipca) użytkowników Internetu do pomocy w poszukiwaniach ukrywających się przestępców.
Możliwe jest, że poszukiwane osoby udzielają się w sieciach społecznościowych i na czatach, wyjaśnia Martin Cox, pełniący obowiązki dyrektora komórki Interpolu Fugitive Investigative Support (FIS) i koordynator akcji Infra-Red (International Fugitive Round-Up and Arrest).


W ramach prowadzonej od maja akcji Infra-Red, Interpol poszukuje na całym świecie 450 skazanych lub podejrzanych osób, z których do tej pory udało się schwytać już stu siedmiu.

Z grupy osób, na temat których nie ma dotąd nowych informacji, Interpol wybrał 26, którym zarzuca się najcięższe przestępstwa – począwszy od oszustw i milionowych kradzieży, poprzez seksualne wykorzystywanie dzieci i gwałty aż do wielokrotnych morderstw. Wśród nich znajduje się również Polak, 29 letni Marcin Balcewicz.

Sam Interpol już od dłuższego czasu w poszukiwaniu przestępców intensywnie przeszukuje sieci społecznościowe, takie jak np. Facebook, czy też portale w rodzaju YouTube'a.

Informacje wraz ze zdjęciami 26 osób z najcięższymi zarzutami, znajdują się na stronie Operation Infra-Red 2010Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575