Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-16 , ebos/kgp
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą dolnośląskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa na portalu aukcyjnym Allegro i wyłudzanie pieniędzy. Zatrzymana to 28-letnia mieszkanka Oleśnicy. Kobieta był już wcześniej notowana za podobne przestępstwa. Na ślad oszustki funkcjonariusze wpadli dzięki współpracy z działem bezpieczeństwa portalu.


Kobieta oferowała do sprzedaży telefony komórkowe. Założyła szereg powiązanych ze sobą kont i realizowała fikcyjne transakcje. Sama wystawiała sobie pozytywne opinie – dzięki temu wzbudzała zaufanie kupujących.

Żadna z zainteresowanych osób, po zakończonej licytacji i wpłaceniu pieniędzy, nigdy nie otrzymała zamówionego towaru. Okazało się bowiem, że oszustka nie miała żadnych telefonów i nie zamierzała wywiązać się z umów.

Na obecną chwilę policjanci, wyjaśniając wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu, ustalili już ponad 20 osób pokrzywdzonych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także jednostkę centralną komputera, którym posługiwała się podejrzana oraz dokumentację potwierdzającą przestępczy proceder.

Policjanci ustalają ile osób zostało oszukanych.

Zatrzymanej, za oszustwa i wyłudzenie co najmniej kilku tysięcy złotych, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574