Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-25 , ebos/kgp
Funkcjonariusze wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw komendy stołecznej Policji prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego na obywateli Wietnamu, do którego doszło 3 lipca 2010 r. w Warszawie. Policyjni eksperci z laboratorium sporządzili portrety pamięciowe sprawców. Osoby, które rozpoznają mężczyzn i znają ich miejsca pobytu, proszeni są o kontakt ze stołeczną Policją pod nr tel. 22 603-65-59.Jak wynika z zebranych dotychczas materiałów, do zdarzenia doszło 3 lipca około 18.30. W garażu podziemnym bloku w Ursusie obywatele Wietnamu zostali zaatakowani przez 3 mężczyzn. Jeden z nich ubrany był w policyjny mundur. Pod pretekstem rzekomej kontroli sprawcy przeszukali ich auto i rzeczy osobiste, zabierając kobiecie z torebki większą gotówkę. Następnie grożąc bronią polecili kobiecie i mężczyźnie wsiąść do samochodu. Wywieziono ich poza Warszawę, w stronę Wólki Kosowskiej i tam wypuszczono. Pieniądze zabrano.

Sprawą natychmiast zajęli się stołeczni policjanci. W trakcie działań niedaleko miejsca uwolnienia obywateli Wietnamu znaleziono spalone bmw. Po przesłuchaniu świadków policyjni eksperci z laboratorium kryminalistycznego przygotowali portrety pamięciowe napastników:

1) mężczyzna w umundurowaniu policyjnym: wiek około 30 (45-47) lat, wzrost około 180 (180-185) cm, „dobrze zbudowany” (sylwetka otyła), twarz okrągła, cera śniada (blada), ciemne (czarne) krótkie włosy; okulary korekcyjne;

2) mężczyzna w ubraniu cywilnym: wiek około 30 (35) lat, wzrost około 170 (175) cm, sylwetka szczupła, twarz szczupła z głęboko osadzonymi oczami, ciemne krótkie włosy (ciemny blond, szatyn); ubrany w spodnie dżinsowe (z materiału) koloru szarego (ciemno beżowego lub niebieskiego) i koszulę z długim rękawem koloru szarego (beżowego) być może w kratkę; miał okulary przeciwsłoneczne,

3) mężczyzna w ubraniu cywilnym: wiek około 30 (35) lat, wzrost około 180 cm, sylwetka szczupła, twarz podłużna z charakterystycznymi krzaczastymi zrośniętymi brwiami, włosy krótkie (szatyn); ubrany w spodnie z materiału beżowego i koszulę w prążki lub w kratkę koloru jasno beżowego; miał czapkę z daszkiem koloru beżowego.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn i znają ich miejsce pobytu proszone są o kontakt z wydziałem dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP, pod nr tel. 22-603-65-59.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575