Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-07-25 , ebos/kgp
Funkcjonariusze wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw komendy stołecznej Policji prowadzą śledztwo w sprawie napadu rabunkowego na obywateli Wietnamu, do którego doszło 3 lipca 2010 r. w Warszawie. Policyjni eksperci z laboratorium sporządzili portrety pamięciowe sprawców. Osoby, które rozpoznają mężczyzn i znają ich miejsca pobytu, proszeni są o kontakt ze stołeczną Policją pod nr tel. 22 603-65-59.Jak wynika z zebranych dotychczas materiałów, do zdarzenia doszło 3 lipca około 18.30. W garażu podziemnym bloku w Ursusie obywatele Wietnamu zostali zaatakowani przez 3 mężczyzn. Jeden z nich ubrany był w policyjny mundur. Pod pretekstem rzekomej kontroli sprawcy przeszukali ich auto i rzeczy osobiste, zabierając kobiecie z torebki większą gotówkę. Następnie grożąc bronią polecili kobiecie i mężczyźnie wsiąść do samochodu. Wywieziono ich poza Warszawę, w stronę Wólki Kosowskiej i tam wypuszczono. Pieniądze zabrano.

Sprawą natychmiast zajęli się stołeczni policjanci. W trakcie działań niedaleko miejsca uwolnienia obywateli Wietnamu znaleziono spalone bmw. Po przesłuchaniu świadków policyjni eksperci z laboratorium kryminalistycznego przygotowali portrety pamięciowe napastników:

1) mężczyzna w umundurowaniu policyjnym: wiek około 30 (45-47) lat, wzrost około 180 (180-185) cm, „dobrze zbudowany” (sylwetka otyła), twarz okrągła, cera śniada (blada), ciemne (czarne) krótkie włosy; okulary korekcyjne;

2) mężczyzna w ubraniu cywilnym: wiek około 30 (35) lat, wzrost około 170 (175) cm, sylwetka szczupła, twarz szczupła z głęboko osadzonymi oczami, ciemne krótkie włosy (ciemny blond, szatyn); ubrany w spodnie dżinsowe (z materiału) koloru szarego (ciemno beżowego lub niebieskiego) i koszulę z długim rękawem koloru szarego (beżowego) być może w kratkę; miał okulary przeciwsłoneczne,

3) mężczyzna w ubraniu cywilnym: wiek około 30 (35) lat, wzrost około 180 cm, sylwetka szczupła, twarz podłużna z charakterystycznymi krzaczastymi zrośniętymi brwiami, włosy krótkie (szatyn); ubrany w spodnie z materiału beżowego i koszulę w prążki lub w kratkę koloru jasno beżowego; miał czapkę z daszkiem koloru beżowego.

Osoby, które rozpoznają mężczyzn i znają ich miejsce pobytu proszone są o kontakt z wydziałem dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP, pod nr tel. 22-603-65-59.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574