Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-08-06 , ebos/kgp
W ostatnią środę policjanci z województwa świętokrzyskiego zatrzymali 4 osoby, które zamieszane są w sprawę m.in. nielegalnego pozyskiwania danych klientów banku. Wysyłali oni fałszywe SMS-y, prosząc o podanie określonych informacji. W ten sposób oszukali około 1200 osób z całego kraju. Grozi im kara do 5 lat wiezienia.


Policjanci Wydziału d/w z PG wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KPP w Końskich zatrzymali wczoraj 4 osoby. Zatrzymani to mieszkańcy pow. Koneckiego, podejrzewani są o podszywanie się pod bank i pozyskiwanie danych jego klientów. Wysyłali fałszywe SMS-y, w treści których prosili o podanie loginów i haseł do kont bankowych.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzewani wysyłali także wiadomości SMS, w treści których informowali potencjalne ofiary o rzekomych wygranych pieniężnych czy rzeczowych. Odbiorcy tych fałszywych wiadomości wysyłali płatne SMS-y zwrotne, które w rzeczywistości zasilały założone przez sprawców konta. Pokrzywdzeni przelewali także na wskazane rachunki określone zaliczki na poczet wygranych nagród.

W taki sposób oszukali około 1200 osób z terenu całego kraju. Straty oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 72 tys. złotych.Zatrzymani prowadzili przestępcza działalność od marca tego roku, wykorzystując do tego celu kilkadziesiąt różnych numerów telefonów.

Jedna z podejrzewanych osób została zatrzymana na gorącym uczynku, podczas próby podjęcia gotówki z bankomatu za pomocą karty prepaid.

Sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570