Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-08-18 , ebos/kgp
Poniedziałek, 16 sierpnia, to najtragiczniejszy dzień tegorocznych wakacji pod względem liczby ofiar wypadków drogowych – zginęło aż 21 osób. Główną przyczyną większości ze 160 wczorajszych zdarzeń była jak zwykle brawurowa jazda kierujących – nadmierna prędkość i wymuszanie pierwszeństwa. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.
Policyjne statystyki pokazują jak tragiczne pod względem ofiar na drogach są tegoroczne wakacje. Tylko w sierpniu doszło do 1 775 wypadków, w których zginęły 193 osoby, a 2328 zostało rannych. Lipiec zamknął się liczbą 3 609 wypadków. Zginęło w nich 326 osób, 4 792 zostało rannych.

W wyniku wypadków na drogach śmierć poniosło 8 kierujących samochodami, 2 pasażerów, 8 motocyklistów, 6 rowerzystów oraz 2 pieszych uczestników ruchu drogowego.

Zmorą na polskich drogach cały czas są pijani kierowcy – w poniedziałek zatrzymano ich aż 553. Policja przypomina, że nietrzeźwy kierujący, który spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub w wyniku wypadku osoba poszkodowana dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu, straci dożywotnio prawo jazdy. Ucieczka z miejsca zdarzenia również będzie się wiązała z utratą uprawnień do kierowania pojazdem.

Policja apeluje o rozwagę – słoneczna pogoda i wakacyjna aura nie upoważniają nas do łamania przepisów. Wszyscy – kierowcy samochodów, motocykliści, rowerzyści oraz piesi – muszą pamiętać, że ponoszą odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruch drogowego.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572