Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-08-30 , ebos/kgp
Nietypowy patrol towarzyszył w niedzielę policjantom drogówki podczas działań zorganizowanych w ostatni weekend wakacji. Celem wspólnej akcji policjantów i artystów z kabaretu Ani Mru Mru było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie podczas powrotów z letniego wypoczynku.


Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, artyści nagradzali gratulacjami i drobnymi upominkami.


Ostatni weekend wakacji wiąże się jak zwykle ze wzmożonym ruchem na drogach. Policjanci dbając o bezpieczeństwo powracających z letniego wypoczynku zorganizowali wzmocnione patrole. Na ulicach pojawili się nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także patrole prewencji z videorejestratorami i radarami. Jednak tym razem, policyjna akcja miała nie tylko charakter represyjny, ale przede wszystkim promowała bezpieczne zachowania.

W promowaniu tych zachowań lubelskich policjantów wsparli nietypowi „funkcjonariusze”. Marcin, Michał i Waldek z kabaretu "Ani Mru Mru", dla których wcielenie się w rolę policjantów z drogówki było nowym wyzwaniem, wzbudzali wśród kierujących olbrzymie zaskoczenie.

Mieszane patrole, które kontrolowały kierowców na drodze krajowej 82 w miejscowości Turka pod Lublinem miały zadanie sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, oświetlenie, pasy bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Założenie akcji było proste: wzorowi kierowcy nagradzani byli gratulacjami oraz drobnymi upominkami. Były to płyty DVD z autografami członków kabaretu, odblaskowe opaski, policyjne pluszaki oraz maskotki misia ratownika. Te ostatnie trafiały do prawidłowo przewożonych w pojazdach dzieci.

Na tych, którzy popełnili drobne wykroczenia, czekały upomnienia. Jednak nie obyło się też bez kilku mandatów za przekroczenie prędkości.

Niecodzienny patrol podczas akcji skontrolował w sumie kilkunastu kierowców. Co do większości z nich nie było zastrzeżeń. Zaskoczeni kierowcy oraz podróżujący z nimi rodziny nie kryli zdumienia i wyrażali spore zadowolenie z tak niecodziennej i przyjemnej kontroli. Artyści z kabaretu wzorowym kierowcom życzyli bezpiecznej jazdy i dobrego humoru, a tym, którzy złamali przepisy- poprawy zachowania.

O tym, że łamanie przepisów nie popłaca, przekonał się kierowca, który kilkadziesiąt metrów dalej został przyłapany przez policjantów z wideorejestratorem. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, w dodatku wyprzedzał sznur pojazdów przejeżdżając na podwójnej linii ciągłej. W konsekwencji tego został ukarany mandatem i nałożeniem 19 punktów karnych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574