Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-08-30 , ebos/kgp
Nietypowy patrol towarzyszył w niedzielę policjantom drogówki podczas działań zorganizowanych w ostatni weekend wakacji. Celem wspólnej akcji policjantów i artystów z kabaretu Ani Mru Mru było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie podczas powrotów z letniego wypoczynku.


Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, artyści nagradzali gratulacjami i drobnymi upominkami.


Ostatni weekend wakacji wiąże się jak zwykle ze wzmożonym ruchem na drogach. Policjanci dbając o bezpieczeństwo powracających z letniego wypoczynku zorganizowali wzmocnione patrole. Na ulicach pojawili się nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także patrole prewencji z videorejestratorami i radarami. Jednak tym razem, policyjna akcja miała nie tylko charakter represyjny, ale przede wszystkim promowała bezpieczne zachowania.

W promowaniu tych zachowań lubelskich policjantów wsparli nietypowi „funkcjonariusze”. Marcin, Michał i Waldek z kabaretu "Ani Mru Mru", dla których wcielenie się w rolę policjantów z drogówki było nowym wyzwaniem, wzbudzali wśród kierujących olbrzymie zaskoczenie.

Mieszane patrole, które kontrolowały kierowców na drodze krajowej 82 w miejscowości Turka pod Lublinem miały zadanie sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami. Zwracano szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, oświetlenie, pasy bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Założenie akcji było proste: wzorowi kierowcy nagradzani byli gratulacjami oraz drobnymi upominkami. Były to płyty DVD z autografami członków kabaretu, odblaskowe opaski, policyjne pluszaki oraz maskotki misia ratownika. Te ostatnie trafiały do prawidłowo przewożonych w pojazdach dzieci.

Na tych, którzy popełnili drobne wykroczenia, czekały upomnienia. Jednak nie obyło się też bez kilku mandatów za przekroczenie prędkości.

Niecodzienny patrol podczas akcji skontrolował w sumie kilkunastu kierowców. Co do większości z nich nie było zastrzeżeń. Zaskoczeni kierowcy oraz podróżujący z nimi rodziny nie kryli zdumienia i wyrażali spore zadowolenie z tak niecodziennej i przyjemnej kontroli. Artyści z kabaretu wzorowym kierowcom życzyli bezpiecznej jazdy i dobrego humoru, a tym, którzy złamali przepisy- poprawy zachowania.

O tym, że łamanie przepisów nie popłaca, przekonał się kierowca, który kilkadziesiąt metrów dalej został przyłapany przez policjantów z wideorejestratorem. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość, w dodatku wyprzedzał sznur pojazdów przejeżdżając na podwójnej linii ciągłej. W konsekwencji tego został ukarany mandatem i nałożeniem 19 punktów karnych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571