Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-09-08 , ebos/kgp
Kaliscy wywiadowcy wspólnie z funkcjonariuszami ze Szczecina ustalili tożsamość sprawcy rozboju, do którego doszło w lipcu bieżącego roku w miejscowości Wola Droszewska, w gminie Godziesze. W zatrzymaniu mężczyzny pomógł portret pamięciowy sporządzony przez policjantów. 36-letni napastnik został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego intensywnie pracowali nad sprawą rozboju, który miał miejsce w lipcu na terenie powiatu kaliskiego. Nieznany mężczyzna odpowiedział na internetową ofertę sprzedaży opla zafiry. Telefonicznie umówił się na spotkanie ze sprzedawcą. Przed ostateczną decyzją mężczyzna zaproponował właścicielowi auta jazdę próbną oraz wizytę u mechanika w celu sprawdzenia stanu technicznego pojazdu.

Podczas przejażdżki rzekomy kupiec zjechał na polną drogę, następnie używając paralizatora sterroryzował właściciela auta, wyrwał mu kluczyki, ukradł samochód i odjechał.

Policjanci zaczęli poszukiwania zbiega. W oparciu o zeznania świadka policyjni eksperci przygotowali portret pamięciowy podejrzanego. Udało się go sporządzić, mimo że mężczyzna dla niepoznaki przebrany był w perukę i ubrał okulary. Wizerunek napastnika opublikowały środki masowego przekazu. Jednocześnie kryminalni, posiadając informację o tym, że sprawca może
pochodzić ze Szczecina, poprosili tamtejszych funkcjonariuszy o współpracę i pomoc w schwytaniu napastnika.

Podjęte działania przyniosły oczekiwane efekty – podejrzany został zatrzymany. Sprawcą okazał się 36-letni mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna jest znany policji, notowany był już za udział w zorganizowanej grupie zajmującej się przestępczością samochodową.

36-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574