Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-09-21 , ebos/kgp
Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze i pociągach Kolei Mazowieckich, bannery na stronach i portalach internetowych oraz plakaty na przystankach - to elementy kampanii społecznej pod hasłem „Powiadom! Nie Toleruj!”, mającej ograniczyć liczbę aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Będzie to już druga edycja wspólnej akcji ZTM, Policji i Straży Miejskiej.


Pierwsza odsłona akcji trwała od 10 czerwca do 10 lipca br. Drugi etap wystartował 20 września i potrwa do 20 października. Kampanię przeciwko stołecznym wandalom organizuje Zarząd Transportu Miejskiego, Komenda Stołeczna Policji oraz Straż Miejska, przy współpracy z Kolejami Mazowieckimi i spółką AMS. Jej głównym celem jest uwrażliwienie mieszkańców na wszystkie przypadki wandalizmu oraz skłonienie do szybkiego informowania służb o wszelkich zaobserwowanych wykroczeniach i przestępstwach.

O zaobserwowanych zdarzeniach będzie można informować Policję i Straż Miejską, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 i numer 986. Dodatkowo, Straż Miejska uruchomi możliwość powiadamiania służb za pomocą SMS. Dzięki temu pasażerowie będą mogli przesyłać wiadomości tekstowe na specjalny numer telefoniczny 723 986 112.

Patronami medialnymi kampanii jest TVP Warszawa, Radio VOX FM i portal MMWarszawa.pl.

Co roku Zarząd Transportu Miejskiego i przewoźnicy, m.in. Miejskie Zakłady Autobusowe, Tramwaje Warszawskie, Metro Warszawskie oraz Szybka Kolej Miejska wydają miliony złotych na pokrycie szkód powstałych w wyniku działalności wandali. Poważne straty z tego tytułu ponosi także przewoźnik kolejowy – Koleje Mazowieckie.

Chuligani dewastują wszystko. W pojazdach – wybijają okna, kradną lub uszkadzają kasowniki, niszczą fotele i inne elementy wyposażenia, pokrywają szyby oraz ściany tramwajów i autobusów trudno usuwalnymi nalepkami i graffiti.

Bardzo często niszczone są także wiaty przystankowe – słupki, rozkłady jazdy, szyby i ławeczki.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574