Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-09-24 , ebos/ms
Krótszy czas otrzymywania przez sądy wiadomości o doręczeniu lub nie doręczeniu przesyłki oraz wyeliminowanie problemów związanych z zaginięciem papierowych potwierdzeń odbioru, które mają status przesyłek nierejestrowanych – to główne korzyści jakie niesie ze sobą Porozumienie jakie Ministerstwo Sprawiedliwości zawarło z Pocztą Polską S.A.

W imieniu Ministerstwa Sprawiedliwości 21 września 2010 r. Porozumienie podpisał Podsekretarz Stanu – Jacek Czaja.

Porozumienie dotyczy przeprowadzenia pilotażu elektronicznego potwierdzenia odbioru przesyłek sądowych.

- Wprowadzenie takiego rozwiązania znacznie skróci czas otrzymywania przez sądy wiadomości o doręczeniu lub nie doręczeniu przesyłki, a także wyeliminuje problemy związane z zaginięciem papierowych potwierdzeń odbioru, które mają status przesyłek nierejestrowanych – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Elektroniczne potwierdzenie odbioru będzie miało zastosowanie w pierwszej kolejności w sprawach, w których prowadzone są akta elektroniczne. Takie akta prowadzone są obecnie w elektronicznym postępowaniu upominawczym (e-sądzie).

Wiadomość o doręczeniu przesyłki powinna pojawić się w aktach sprawy nawet w dniu doręczenia, po wprowadzeniu danych do systemu teleinformatycznego przez pracownika operatora – dodaje Minister Krzysztof Kwiatkowski.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574