Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-08 , ebos/kprm
Sejm przyjął nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii przedłożoną przez rząd. Dzięki nowemu prawu służby sanitarne będą mogły w każdej chwili zamknąć sklepy sprzedające podejrzane substancje.Nowelizacja to kolejny etap walki rządu z tzw. dopalaczami. Dzięki niej służby sanitarne uzyskają narzędzie do szybkiego reagowania w przypadku pojawienia się na rynku nieznanych dotąd substancji. Zgodnie z nowym prawem, Izba Sanitarna będzie w każdej chwili upoważniona do kontroli miejsc produkujących lub sprzedających podejrzane środki, zajęcia asortymentu i zamknięcia kontrolowanego punktu. Na przebadanie zajętych substancji Izba będzie mieć 18 miesięcy. Jeśli znajdzie szkodliwe związki chemiczne, będą one mogły zostać dopisane do listy środków zakazanych zawartych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. W przypadku potwierdzenia toksyczności, producenci lub sprzedawcy poniosą koszty badań.

Ustawa przewiduje także dotkliwe sankcje dla osób sprzedających czy właścicieli sklepów z dopalaczami. Kary pieniężne sięgną nawet miliona złotych. Dzięki nowemu prawu zakazana zostanie również jakakolwiek reklama dopalaczy, włączając w to reklamę skojarzeniową.

Za przyjęciem ustawy głosowało 400 posłów na 406 obecnych na posiedzeniu Sejmu.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
Wysłanie apelacji przez InPost
Stare i dobre pytanie: czy wysłanie apelacji via InPost jest skuteczne — czyli czy sąd musi (...)
1/573