Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-15 , ebos/heise online
W procesie sądowym o niejawne inwigilowanie uczniów w Filadelfii lokalne władze szkolne z okręgu Lower Merion podpisały ugody z dwoma rodzinami, których dzieci były monitorowane. Według doniesień szkoła zapłaci łącznie 610 000 dolarów za wycofanie pozwów.


Lwia część tej sumy trafi do prawników uczniów, którzy otrzymają 425 000 dolarów. Dzięki tej ugodzie uda się uniknąć długotrwałego i kosztowego procesu – wyjaśniają pracownicy amerykańskiej oświaty.

Władze szkolne z okręgu Lower Merion zostały pozwane przez rodziców 15-letniego ucznia o naruszenie prywatności. W sprawie ochrzczonej przez amerykańskie media mianem Webcamgate szkoła zainstalowała w laptopach wypożyczonych uczniom oprogramowanie do inwigilacji, które regularnie tworzyło zrzuty ekranu i zdjęcia za pomocą wbudowanej kamerki internetowej. Takie działania wyszły na jaw, kiedy na podstawie zebranych w ten sposób informacji pracownik szkoły niesłusznie oskarżył ucznia o zażywanie narkotyków.

Wprawdzie wymiar sprawiedliwości po ustaleniach prokuratury stanowej oraz władz federalnych, a także wykonanych ekspertyzach nie widział potrzeby wnoszenia pozwu, ale władze oświatowe stanęły w obliczu pozwu zbiorowego ze strony rodziców. W celu uniknięcia procesu władze zapłaciły głównym poszkodowanym 175 000 dolarów.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
Telefon komórkowy. Oglądamy czy przeszukujemy?
Zatrzymanie danych informatycznych oraz przeszukanie urządzenia zawierającego dane lub systemu informatycznego jako czynności procesowe do procedury (...)
1/570