Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-15 , ebos/heise online
Canon zapowiedział wersję 5 centralnego systemu zarządzania dokumentami UniFlow. Wydanie to będzie w stanie blokować kopiowanie, faksowanie i drukowanie dokumentu, jeśli zawiera on określone słowa kluczowe.


Według informacji producenta system potrafi na życzenie również powiadamiać administratora, przesyłając mu kopię podejrzanego dokumentu.

Dzięki opisanej funkcji UniFlow ma zapobiegać potencjalnym wyciekom lub rozpowszechnianiu chronionych danych. Działanie blokady opiera się na technologii OCR (Optical Character Recognition) belgijskiej firmy Iris, która przeprowadza analizę na serwerach UniFlow. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób funkcjonuje to w połączeniu z kopiowaniem.

Blokadę wydruku da się jednak ominąć przez modyfikację zakazanych słów kluczowych (o ile są znane), a więc przestawienie znaków bądź zmianę pisowni, np. zastąpienie litery o cyfrą 0 albo l cyfrą 1.

Inne rozwiązania typu DLP (Data Loss Prevention) koncentrują się raczej na kontrolowaniu dokumentów i danych na komputerze, udaremniając na przykład próby przesyłania ich e-mailem i kopiowania na napędy USB.
Źródło :
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572