Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-20 , ebos/sw
18 października 2010 roku grupa 24 więźniów z Zakładu Karnego w Garbalinie posadziła 7 tysięcy sadzonek sosny. To pierwsze efekty współpracy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi i Lasów Państwowych, które można już oglądać w lasach koło Aleksandrowa Łódzkiego.


W związku ze sprawnym przebiegiem akcji sadzenia oraz nawiązanym kontaktom pomiędzy Nadleśnictwem Grotniki i Zakładem Karnym w Garbalinie, zaplanowane zostały już kolejne wspólne przedsięwzięcia do realizacji.

Z uwagi na niekorzystne warunkami pogodowe, kolejne akcje sadzenia odbędą się wiosną przyszłego roku zaś jeszcze w listopadzie tego roku, Nadleśnictwo Grotniki dostarczy do zakładu karnego materiał do budowy budek lęgowych, które wykonywać będą więźniowie z Garbalinia.

W dalszej kolejności skazani budować będą urządzenia łowieckie (paśniki), które postawione na terenie Ośrodków Hodowli Zwierzyny w zasięgu działania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi, poprawią warunki bytowania zwierząt dziko żyjących na tym terenie.

W rozmowach przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi i Lasów Państwowych ustalono, że leśnicy przy pracach leśnych będą mogli skorzystać z potencjału osadzonych przebywających w zakładach karnych w Łowiczu, Garbalinie, Zakładu Karnego Nr 1 w Łodzi, AŚ w Piotrkowie Trybunalskim (oddział zewnętrzny w Goleszach), Płocku oraz Ośrodka Tymczasowego Zakwaterowania Skazanych w Sulejowie.

Oprócz sprzątania terenów leśnych, osadzeni będą również brać udział przy innych pracach związanych z gospodarką leśną, jak nasadzenia czy zawieszanie pułapek feromonowych. Do zadań włączono również czyszczenie pasów ppoż. oraz wykonanie ścieżek edukacyjnych, które mogą być realizowane przez skazanych w ramach programów resocjalizacyjnych.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572