Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-21 , ebos/kgp
Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali wczoraj w Piasecznie pracownicę jednego z banków. Kobieta podejrzewana jest o wyłudzenie z kont bankowych klientów indywidualnych co najmniej 700 tys. złotych.
Jak wynika z ustaleń policjantów, 29-latka podsuwała klientom przelewy do podpisu i fałszowała dyspozycje, przelewając w ten sposób pieniądze na swoje konta założone w innych bankach. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów zebranych przez policjantów z komendy stołecznej wynika, że 29-letnia pracownica jednego z banków w Piasecznie fałszowała dyspozycje przelewów i wypłat. Właściciele rachunków nic o tym nie wiedzieli. Konta należały do osób w różnym wieku. Kobieta starała się zdobyć ich zaufanie. Niektórym klientom dawała do podpisu dokumenty, nie informując ich, że dokonują w ten sposób przelewu pieniędzy ze swojego konta na jej konto założone w innym banku. W innych przypadkach kobieta podrabiała podpisy klientów i z ich kont przelewała pieniądze na swój rachunek. Okradła w ten sposób kilka osób na co najmniej 700 tys. złotych.

Funkcjonariusze wpadli na jej trop po tym, jak jeden z klientów banku zorientował się, że na jego rachunku brakuje pieniędzy. O wszystkim powiadomił policję.

Katarzynie Z. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574