Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-21 , ebos/kgp
Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali wczoraj w Piasecznie pracownicę jednego z banków. Kobieta podejrzewana jest o wyłudzenie z kont bankowych klientów indywidualnych co najmniej 700 tys. złotych.
Jak wynika z ustaleń policjantów, 29-latka podsuwała klientom przelewy do podpisu i fałszowała dyspozycje, przelewając w ten sposób pieniądze na swoje konta założone w innych bankach. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Z materiałów zebranych przez policjantów z komendy stołecznej wynika, że 29-letnia pracownica jednego z banków w Piasecznie fałszowała dyspozycje przelewów i wypłat. Właściciele rachunków nic o tym nie wiedzieli. Konta należały do osób w różnym wieku. Kobieta starała się zdobyć ich zaufanie. Niektórym klientom dawała do podpisu dokumenty, nie informując ich, że dokonują w ten sposób przelewu pieniędzy ze swojego konta na jej konto założone w innym banku. W innych przypadkach kobieta podrabiała podpisy klientów i z ich kont przelewała pieniądze na swój rachunek. Okradła w ten sposób kilka osób na co najmniej 700 tys. złotych.

Funkcjonariusze wpadli na jej trop po tym, jak jeden z klientów banku zorientował się, że na jego rachunku brakuje pieniędzy. O wszystkim powiadomił policję.

Katarzynie Z. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy media, które publikują zdjęcie i nazwisko zbiegłego więźnia naruszają jego dobra osobiste?
Czy publikacja wizerunku zbiegłego więźnia oraz podanie jego imienia i nazwiska — a wszystko to w (...)
Zawód: osadzony
Wychodząc na wolność po odsiedzeniu kolejnego wyroku często mówią, że idą na przerwę w karze. To (...)
1/571