Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-10-21 , ebos/ms
Edukacja młodzieży dotycząca przestrzegania prawa i uświadomienie konsekwencji jego łamania - to główny cel kontynuacji spotkań edukacyjnych organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W październiku weźmie w nich udział prawie 2,5 tys. osób.W październiku prawie 2,5 tys. osób weźmie udział w spotkaniach, na których poruszą zagadnienia dotyczące: praw ofiar przestępstw, zapobiegania i zwalczania przemocy wobec dzieci i młodzieży, bezpieczeństwa w Internecie, obowiązku wynikającego z bycia świadkiem w sądzie oraz problematyki związanej z: organizacją wymiaru sprawiedliwości, sądownictwem, prokuraturą, zasadami funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i jego poszczególnymi instytucjami, ustawodawstwem i wymiarem sprawiedliwości wobec nieletnich. Młodzież akademicka zapozna się z prawami i obowiązkami świadków oraz ofiar przestępstw.

Dla szkół prawniczych przewidziano dodatkowo tematykę mediacji, jako alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Na spotkaniach młodzież poruszać będzie również zagadnienia dotyczące zagrożeń, jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy i innych substancji niebezpiecznych dla zdrowia.

W październiku spotkania odbędą się w zgłoszonych do projektu szkołach i uczelniach wyższych z województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Do końca 2010 roku zostanie przeprowadzonych ponad 100 spotkań dla młodzieży w wieku 15-18 lat oraz studentów wyższych uczelni. Weźmie w nich udział prawie 10 tys. osób.

Na spotkaniach, młodzież korzysta z przygotowanych autorskich materiałów edukacyjnych zatwierdzonych przez Ministerstwo, przygotowanych dla uczestników spotkań w wersji papierowej, jak również na płycie CD.

Spotkania prowadzone są w oparciu o autorski program edukacyjny z wykorzystaniem metod aktywizujących i case study.

Spotkania edukacyjne to jedno z kilku zadań realizowanych w ramach prowadzonego projektu „Ułatwianie dostępu do wymiaru sprawiedliwości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572