Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-11-15 , ebos/kgp
W piątek 12 listopada, około 2:30 zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o dewastację Muzeum Więzienia „Pawiak”. 31-latek został przewieziony do jednostki Policji. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Zniszczona została część tabliczek z nazwiskami osób pomordowanych na „Pawiaku”, znicze oraz wieńce i wiązanki kwiatów.

Patrole policji i straży miejskiej zostały poinformowane o dewastacji Muzeum Więzienia „Pawiak” około godziny 2:30. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Świadkowie zdarzenia przekazali strażnikom miejskim rysopis sprawcy. Już po chwili jeden z patroli zauważył poszukiwanego mężczyznę, który na widok zbliżającego się radiowozu rzucił się do ucieczki. 31-letniego Tomasza P. zatrzymano po pościgu. Mężczyzna został rozpoznany przez świadków.

Tomasz P. został przewieziony do jednostki Policji. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca zniszczył tabliczki pamiątkowe z nazwiskami pomordowanych osób, wieńce, wiązanki kwiatów i znicze. W ustaleniu dokładnej skali dewastacji pomogli policjantom przedstawiciele Muzeum. Kustosz Muzeum Więzienia „Pawiak” oszacowała uszkodzone mienie na kwotę co najmniej 3 tysięcy złotych.

Policjanci przy współpracy z Prokuraturą Rejonową Warszawa Śródmieście Północ, zebrali wszelkie informacje związane z uszkodzeniem Pomnika Drzewa Pawiackiego. Pomnik jest dobrem o szczególnym znaczeniu dla kultury Polskiej. Za jego dewastację grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Dzisiaj rozpatrzony zostanie wniosek o zastosowanie wobec Tomasza P. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec Tomasza P. środka zapobiegawczego i zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesiecy.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572