Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-11-17 , ebos/kgp
Od wczoraj (16.11.2010) w szeregach polskiej Policji służbę rozpoczęło 672 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe pół roku spędzą w policyjnych szkołach ucząc się przepisów, technik interwencyjnych i szkoląc swoje umiejętności, które wykorzystają w przyszłej służbie. Po sześciu miesiącach szkolenia i ukończeniu adaptacji zawodowej w oddziałach prewencji rozpoczną pracę w jednostkach w całym kraju, dbając o bezpieczeństwo obywateli Polski.

Wczoraj w szeregi polskiej Policji wstępuje 672 nowych funkcjonariuszy. Wcześniej wszyscy przeszli procedurę kwalifikacyjną, obejmującą test wiedzy, składający się z 40 pytań i test sprawności fizycznej, polegający na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Ci, którzy uzyskali najlepsze wyniki w poszczególnych województwach wczoraj po raz pierwszy założyli mundur policyjny.

Pierwszym etapem ich służby będzie trwający sześć miesięcy kurs podstawowy w szkołach policyjnych, gdzie zdobędą zasadniczą wiedzę w zakresie pracy policjanta. Po jego ukończeniu odbędą trwającą ponad miesiąc adaptację zawodową w oddziałach prewencji w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Następnie absolwenci szkolenia wrócą do swoich jednostek macierzystych na terenie całego kraju. Najczęstszym motywem w staraniu się do służby jest niezmiennie to, że kandydaci postrzegają Policję jako formację gwarantującą życiową stabilizację oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji.

Przypomnijmy - służbę w Policji może pełnić:

* obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii,
* niekarany i korzystający z pełni praw publicznych,
* posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

Wszyscy chętni mogą składać wymagane dokumenty w siedzibach komend wojewódzkich.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574