Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2010-11-29 , ebos/kgp
O tym, że nawet w Internecie nie jest się anonimowym przekonali się niedawno czterej mieszkańcy powiatu nowomiejskiego. Młodzi mężczyźni zamieścili na jednym z popularnych portali internetowych film, w którym znieważyli policjantów. Pseudoartyści usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie, pod nadzorem tamtejszej Prokuratury prowadzone jest śledztwo w sprawie znieważenia funkcjonariuszy. Czterech młodych mieszkańców powiatu nowomiejskiego, w jednym z popularnych serwisów internetowych zamieściło piosenkę własnego autorstwa. W tekście użyli wielu wulgaryzmów pod adresem nowomiejskich policjantów. Chociaż żaden z pseudoartystów nie podpisał się pod teledyskiem, policjanci ustalili nazwiska podejrzewanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn. Na podstawie zgromadzonych w toku prowadzonego postępowania dowodów, przedstawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa znieważenia i zniesławienia funkcjonariuszy.

Mieszkańcom powiatu nowomiejskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny dowód na to, że anonimowość w sieci jest tylko mitem. Każdy, kto popełnia przestępstwo wykorzystując nawet najnowsze osiągnięcia techniki, nie może czuć się bezkarny.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572