Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-06-01 , ebos.pl/policja.pl
Dzisiaj, przed południem przed Pałacem Mostowskich, zainaugurowano ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów "Rowerem bezpiecznie do celu". Ulicami stolicy przejechali rowerzyści - warszawiacy ze swoimi dziećmi, a wśród nich także przedstawiciele władz, administracji i znani sportowcy. Na Polu Mokotowskim odbył się rodzinny piknik rozpoczęty wypuszczeniem przez dzieci setek balonów do nieba.

Piknik na Polu Mokotowskim poprzedziła konferencja prasowa w niedzielny poranek. Zaproszeni goście spotkali się w Białej Sali Pałacu Mostowskich. Podczas uroczystości ogłoszono wyniku konkursu "Budujemy miasteczka ruchu drogowego". Nagrody i wyróżnienia wręczał Podsekretarza Stanu w MSWiA Adam Rapacki. Podczas spotkania ogłoszono też konkurs na scenariusz spektaklu edukacyjno-profilaktycznego dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji zgromadzili się dzisiaj warszawiacy na rowerach. W ramach inauguracji ogólnopolskiej kampanii "Rowerem bezpiecznie do celu" przejechali oni ulicami Warszawy. Rowerzyści wyruszyli sprzed Pałacu Mostowskich, pod eskortą policyjnych motocykli, przejechali ulicami: Marszałkowską, przez Plac Konstytucji, Waryńskiego i Batorego, by dotrzeć do Pola Mokotowskiego. Wśród uczestników przejazdu można było spotkać m.in.: Wiceministra Infrastruktury Radosława Stępnia, Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego, znakomitego polskiego kolarza - Ryszarda Szurkowskiego i pilota rajdowego - Macieja Wisławskiego.

Na Polu Mokotowskim zorganizowano piknik rodzinny. Pogoda niestety w Warszawie nie dopisała, nad miastem przeszła ulewna burza, ale zabawa była udana. Na wszystkich zainteresowanych czekały różne atrakcje: miasteczko rowerowe, sprzęt policyjny. Na miejscu można także było zdawać egzamin na kartę rowerową. Ci, którzy przyjechali do parku na rowerach, mogli je doposażyć w niezbędne elementy odblaskowe rozdawane przez policjantów.

Można także było obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Takie ekspozycje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, zwłaszcza jeżeli można usiąść za kierownicą radiowozu, czy przymierzyć się do policyjnego motocykla.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572