Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-25 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
W warunkach globalizacji i szybkich zmian zachodzących na rynku, zawód prawnika wymaga nie tylko dobrej znajomości krajowego systemu prawa, ale również szerszego spojrzenia na prawo z perspektywy międzynarodowej. Mając na uwadze pogłębienie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji studentów prawa i osób wykonujących zawody prawnicze, Wydział Prawa Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Łazarskiego w Warszawie uruchamia International Legal Skills Program - międzynarodowy program rozwoju umiejętności prawniczych.

Jak informuje przedstawiciel uczelni Marcin Polak, do realizacji programu zaproszono doświadczonych prawników amerykańskich ze znakomitych kancelarii prawniczych w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Chicago i Austin. Z polskimi prawnikami i studentami będą oni dzielić się wiedzą i doświadczeniami zawodowymi przez cały rok akademicki 2008/2009.

"Idea International Legal Skills Program opiera się na założeniu, że najlepiej uczyć się prawa od osób z dużym doświadczeniem prawniczym, które odnoszą sukcesy na skalę krajową i międzynarodową. W ten sposób można najszybciej nauczyć się skutecznych metod wykonywania zawodu" - mówi Iwona Wojtalik, koordynator programu w Uczelni Łazarskiego.

Pierwsze zajęcia International Legal Skills Program rozpoczną się 7 października i będą prowadzone w języku. Program będzie realizowany w formie 3-godzinnych zajęć, dwa razy w tygodniu. Organizatorzy przygotowali osiem bloków tematycznych: cztery w semestrze jesiennym - poświęcone międzynarodowym fuzjom i przejęciom (mec. C. David DeBenedetti), prawu ochrony środowiska w UE (mec. Randy Mott), redagowaniu pism procesowych (mec. Iwona Wojtalik) i postępowaniu sądowemu (mec. Tom Harkness) oraz cztery w semestrze wiosennym - praktyka prawnicza w Stanach Zjednoczonych i w Polsce (mec. Roman Rewald), praktyka komunikacji międzykulturowej w biznesie i prawie (mec. Jacek Wojciechowicz), mediacja - forma alternatywnego rozwiązywania sporów (mec. Iwona Wojtalik) i prawo własności intelektualnej (mec. Steven C. Schroer).

Osoby, które zapiszą się na zajęcia w obu semestrach, otrzymają oficjalny certyfikat ukończenia International Legal Skills Program wystawiony przez Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575