Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-30 , ebos/nauka w polsce
Autor najlepszego eseju poświęconego roli adwokata w globalizującym się świecie (The role of an attorney in a global world) będzie mógł skorzystać z bezpłatnego kursu International Legal Skills (ILS) na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. Prace do konkursu organizowanego przez Uczelnię można przesyłać do 15 grudnia.

Autorzy esejów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają 50 proc. zniżki w opłacie za kurs ILS.

Kurs z zakresu prawa trwa rok i jest prowadzony w języku angielskim; ma akredytację Międzynarodowego Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu.

"Zawód prawnika cieszy się dużym prestiżem, więc studia prawnicze są nadal jednym z najbardziej obleganych i cenionych przez maturzystów kierunkiem. Dlatego już w czasie studiów warto zdobyć dodatkowe kompetencje, by w przyszłości móc z sukcesem konkurować o atrakcyjne miejsce pracy" - mówi Iwona Wojtalik z Uczelni Łazarskiego.

Program ILS ma nauczyć prawniczego myślenia poprzez praktyczne poznanie zagadnień poruszanych w trakcie zajęć, pokazanie drogi rozwiązania problemu przedstawionej przez cenionych na całym świecie praktyków prawa. Wykładowcy programu ILS to prawnicy związani z krajowymi zrzeszeniami BAR z Nowego Jorku, Anglii, Rotterdamu, Paryża.

Zagadnienia, które poznają uczestnicy International Legal Skills to m.in. problemy podatkowe w handlu między państwami UE, giełda, rozwiązywanie sporów - negocjacja, mediacja, arbitraż, kontrakty w obrocie międzynarodowym, międzynarodowe transakcje finansowe, bankructwa i restrukturyzacja firm w Polsce i Unii Europejskiej.

Absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia anglojęzycznego programu International Legal Skills sygnowany przez Międzynarodowe Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu i Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.

W konkursie na esej mogą wziąć udział studenci prawa i ekonomii, prawnicy oraz menadżerowie. Esej konkursowy powinien być napisany w języku angielskim i mieć nie więcej niż 25 stron znormalizowanego maszynopisu.

Gotowe teksty, wraz z danymi osobowymi i kontaktowymi autora należy przesyłać do Iwony Wojtalik na adres Uczelni Łazarskiego (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa) w dwóch wersjach - wydrukowanej i elektronicznej (na nośniku, np. na płycie CD).

Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2008/2009 prawo chciało studiować ponad 27 tysięcy osób, co dało temu kierunkowi trzecie miejsce w rankingu najchętniej wybieranych studiów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574