Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-10-30 , ebos/nauka w polsce
Autor najlepszego eseju poświęconego roli adwokata w globalizującym się świecie (The role of an attorney in a global world) będzie mógł skorzystać z bezpłatnego kursu International Legal Skills (ILS) na Wydziale Prawa Uczelni Łazarskiego. Prace do konkursu organizowanego przez Uczelnię można przesyłać do 15 grudnia.

Autorzy esejów, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce, otrzymają 50 proc. zniżki w opłacie za kurs ILS.

Kurs z zakresu prawa trwa rok i jest prowadzony w języku angielskim; ma akredytację Międzynarodowego Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu.

"Zawód prawnika cieszy się dużym prestiżem, więc studia prawnicze są nadal jednym z najbardziej obleganych i cenionych przez maturzystów kierunkiem. Dlatego już w czasie studiów warto zdobyć dodatkowe kompetencje, by w przyszłości móc z sukcesem konkurować o atrakcyjne miejsce pracy" - mówi Iwona Wojtalik z Uczelni Łazarskiego.

Program ILS ma nauczyć prawniczego myślenia poprzez praktyczne poznanie zagadnień poruszanych w trakcie zajęć, pokazanie drogi rozwiązania problemu przedstawionej przez cenionych na całym świecie praktyków prawa. Wykładowcy programu ILS to prawnicy związani z krajowymi zrzeszeniami BAR z Nowego Jorku, Anglii, Rotterdamu, Paryża.

Zagadnienia, które poznają uczestnicy International Legal Skills to m.in. problemy podatkowe w handlu między państwami UE, giełda, rozwiązywanie sporów - negocjacja, mediacja, arbitraż, kontrakty w obrocie międzynarodowym, międzynarodowe transakcje finansowe, bankructwa i restrukturyzacja firm w Polsce i Unii Europejskiej.

Absolwenci otrzymują certyfikat ukończenia anglojęzycznego programu International Legal Skills sygnowany przez Międzynarodowe Centrum Studiów Prawniczych w Salzburgu i Wydział Prawa Uczelni Łazarskiego.

W konkursie na esej mogą wziąć udział studenci prawa i ekonomii, prawnicy oraz menadżerowie. Esej konkursowy powinien być napisany w języku angielskim i mieć nie więcej niż 25 stron znormalizowanego maszynopisu.

Gotowe teksty, wraz z danymi osobowymi i kontaktowymi autora należy przesyłać do Iwony Wojtalik na adres Uczelni Łazarskiego (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa) w dwóch wersjach - wydrukowanej i elektronicznej (na nośniku, np. na płycie CD).

Według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w roku akademickim 2008/2009 prawo chciało studiować ponad 27 tysięcy osób, co dało temu kierunkowi trzecie miejsce w rankingu najchętniej wybieranych studiów.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572