Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-02 , ebos/kgp
W piątek i sobotę policjanci w całym kraju zanotowali 334 wypadki drogowe, w których zginęły 32 osoby, a 421 zostało rannych. Co zatrważające policjanci zatrzymali w tym czasie 974 nietrzeźwych kierujących – takie są dane wstępne świątecznego weekendu. Dziś powroty – apelujemy jeszcze raz do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i ostrożną jazdę. W niektórych regionach kraju występują gęste mgły.

Funkcjonariusze w całym kraju apelują ponownie o rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze podczas powrotów z cmentarzy. W niektórych rejonach Polski nad ranem były mgły, które utrudniały jazdę.

Ruch na drogach, zwłaszcza w dużych miastach i w okolicach cmentarzy, zwiększa się z godziny na godzinę. Jednak największego jego nasilenia należy się spodziewać wieczorem, gdy jak co roku rozpoczną się powroty do domów.

Na drogach krajowych, dojazdowych do miast, w okolicach cmentarzy i kościołów jest więcej policjantów - ponad 10 tys. Kierowcy powinni spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. prędkości i trzeźwości.

W ramach policyjnej akcji "Znicz" funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Patrolują też, razem ze strażnikami miejskimi, okolice cmentarzy, targowisk i dworce.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572