Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-08-16 ,
Nadmierna prędkość, brawura i brak wyobraźni prawdopodobnie były przyczyną dwóch wypadków drogowych na Lubelszczyźnie. Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Janopol. Kierowca opla zginął na miejscu po uderzeniu w drzewo. Jego dwaj bracia z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala. Do szpitala trafiła także 18-latka z Zamościa, której kolega nie opanował pojazdu i wylądował w rowie.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godziny 15.30. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym opel astra 23-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Ciężkich obrażeń ciała doznali dwaj jego bracia w wieku 17 i 25 lat. Jeden z nich trafił do szpitala w Rykach, natomiast drugi został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do Lublina. Siła uderzenia była tak potężna, że aby wydobyć rannych ze zmiażdżonego pojazdu niezbędna była pomoc strażaków z Ryk.

Z kolei dziś po północy w Łabuńkach w pow. zamojskim doszło do wypadku z udziałem młodego kierowcy. 18-latek, który zaledwie od kilku miesięcy posiadał prawo jazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad volkswagenem i uderzył w barierkę. Ranna w wypadku została obchodząca dziś swoje osiemnaste urodziny mieszkanka Łabuń. Nastolatka z urazem głowy przewieziona została do szpitala.

W ubiegłym tygodniu ruszył II etap kampanii społecznej "Użyj wyobraźni". Ta odsłona kampanii skierowana jest do niedoświadczonych kierowców pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Jak pokazują policyjne statystyki nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków z udziałem młodych ludzi.

Brak doświadczenia, lekkomyślność, brawura, przecenianie swoich umiejętności a także chęć zaimponowania rówieśnikom, to cechy wielu młodych kierowców. W związku z tym apelujemy do nich o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz przewidywanie sytuacji na drodze.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575