Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-08-16 ,
Nadmierna prędkość, brawura i brak wyobraźni prawdopodobnie były przyczyną dwóch wypadków drogowych na Lubelszczyźnie. Do pierwszego wypadku doszło w miejscowości Janopol. Kierowca opla zginął na miejscu po uderzeniu w drzewo. Jego dwaj bracia z ciężkimi obrażeniami trafili do szpitala. Do szpitala trafiła także 18-latka z Zamościa, której kolega nie opanował pojazdu i wylądował w rowie.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godziny 15.30. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym opel astra 23-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi z nieustalonej przyczyny zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Ciężkich obrażeń ciała doznali dwaj jego bracia w wieku 17 i 25 lat. Jeden z nich trafił do szpitala w Rykach, natomiast drugi został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do Lublina. Siła uderzenia była tak potężna, że aby wydobyć rannych ze zmiażdżonego pojazdu niezbędna była pomoc strażaków z Ryk.

Z kolei dziś po północy w Łabuńkach w pow. zamojskim doszło do wypadku z udziałem młodego kierowcy. 18-latek, który zaledwie od kilku miesięcy posiadał prawo jazdy, na łuku drogi stracił panowanie nad volkswagenem i uderzył w barierkę. Ranna w wypadku została obchodząca dziś swoje osiemnaste urodziny mieszkanka Łabuń. Nastolatka z urazem głowy przewieziona została do szpitala.

W ubiegłym tygodniu ruszył II etap kampanii społecznej "Użyj wyobraźni". Ta odsłona kampanii skierowana jest do niedoświadczonych kierowców pomiędzy 18 a 24 rokiem życia. Jak pokazują policyjne statystyki nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków z udziałem młodych ludzi.

Brak doświadczenia, lekkomyślność, brawura, przecenianie swoich umiejętności a także chęć zaimponowania rówieśnikom, to cechy wielu młodych kierowców. W związku z tym apelujemy do nich o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz przewidywanie sytuacji na drodze.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572