Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-03-30 , ebos/cba
Funkcjonariusze CBA zatrzymali Dariusza W., wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej i trenera Polonii Warszawa. W sprawie korupcji w piłce nożnej zatrzymani zostali także inni trenerzy i działacze.

Agenci CBA zatrzymali dzisiaj rano w Warszawie Dariusza W., wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce nożnej, a obecnie trenera Polonii Warszawa. Funkcjonariusze CBA dokonali przeszukania domu Dariusza W. i przewożą go do siedziby XI Wydziału Zamiejscowego we Wrocławiu Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszy zarzuty związane z czynną korupcją w piłce nożnej. Chodzi o tzw. ustawianie meczów.

W tym samym śledztwie, w okresie ostatnich trzech dni, CBA zatrzymało w także innych działaczy piłkarskich. Oprócz Dariusza W. funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie - Andrzeja B., II-go trenera Wisły Kraków, w Warszawie - Marcina W., sędziego I –ligowego, w Skarżysku Kamiennej - Arkadiusza B., II-go trenera Kolportera Korony Kielce i w Kielcach - Pawła W., kierownika tej drużyny piłkarskiej.

Śledztwo w ramach, którego został zatrzymany trener Polonii Warszawa i pozostałe osoby, jest prowadzone przez CBA i prokuraturę wrocławską od około pół roku i jest niezależnym śledztwem wobec tego, które dotąd prowadzili wrocławscy prokuratorzy wspólnie z innymi organami ścigania.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574