Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-12-21 , policja.pl / ebos.pl
Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Krajową przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby powiązane z grupami przestępczymi. Policjanci zatrzymali cztery osoby. Zabezpieczono też narkotyki i znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z działalności przestępczej. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Policjanci z komendy stołecznej Policji wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ przy ścisłej współpracy z Prokuratorami Wydziału X w Warszawie Prokuratury Krajowej od dłuższego czasu prowadzą śledztwo dotyczące grupy przestępczej zajmującej się hurtowym przemytem narkotyków, oraz ich dystrybucją na terenie całego kraju. Grupa ta współpracowała z grupami: "ożarowską", "mokotowską", "wołomińską" "nowodworską" dostarczając im narkotyki, które następnie były przez te grupy sprzedawane. W ramach prowadzonego śledztwa zatrzymanych zostało już wiele osób, które zostały przez sąd tymczasowo aresztowane. Tym razem policjanci i prokuratorzy przygotowali kolejne uderzenie w świat przestępczy. Przygotowana akcja zakładała zatrzymanie jednocześnie kilku osób w tym samym czasie. Wczesnym rankiem funkcjonariusze wkroczyli do kilku wytypowanych mieszkań, gdzie ukrywać się mieli poszukiwani przestępcy.

Podczas akcji zatrzymano wszystkie cztery osoby, które były przez policjantów poszukiwane. Zatrzymani mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni. Robert S. (lat 30), Robert Ź. (lat35), Michał N. (lat28), oraz Piotr B. (lat25) trafili do policyjnego aresztu.

W mieszkaniach przestępców funkcjonariusze znaleźli znaczne kwoty pieniędzy pochodzące najprawdopodobniej z przestępczej działalności i narkotyki w postaci marihuany i kokainy.

Prokuratorzy z Prokuratury Krajowej po zapoznaniu się z całością zebranych dowodów w sprawie wystąpili do Sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli przychylił się do wniosków Prokuratury i zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574