Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-17 , ebos/kgp
Ponad 200 policjantów z Centralnego Biura Śledczego, wydziału realizacji KSP i komendy miejskiej w Siedlcach wcześnie rano weszło do kilkunastu wytypowanych mieszkań. Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób – członków zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. "siedleckiej". Zajmowali się oni handlem i przemytem znacznych ilości narkotyków.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego już od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która działała na terenie Mazowsza, tak zwaną "siedlecką". Z ich informacji wynikało, że jej członkowie zajmowali się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Już wcześniej do tej sprawy zatrzymali 62 osoby z powiatów wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego i Warszawy. Z miesiąca na miesiąc, dzięki działaniom policjantów z CBŚ, grupa traciła wpływy w świecie przestępczym. Teraz przyszła pora na ostatni, finalny cios, który rozbił "siedlecką" doszczętnie.

Wcześnie rano ponad 200 funkcjonariuszy CBŚ, wydziału realizacji KSP i komendy powiatowej w Siedlcach było gotowych do akcji. Policjanci wytypowali kilkanaście mieszkań, w których mogli ukrywać się przestępcy. Z ich informacji wynikało, że mogli mieć przy sobie broń palną, dlatego w realizacji wzięły udział grupy szturmowe. O ustalonej porze policjanci przystąpili do działania i zadali ostateczny cios grupie "siedleckiej". W sumie zatrzymali 15 mężczyzn w wieku od 21 do 30 lat, między innymi Marcina O. ps. "Olej", Piotra R. ps. "Pietrucha", Ireneusza N. ps. "Bimber", Marka S. ps. "Stołek" i Sebastiana S. ps. "Beton".

Z informacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa "siedlecka" współpracowała z grupami "mokotowską" i "żoliborską". Policjanci zgodnie przyznają, że dzięki tej akcji "siedlecka" przestała istnieć, to był istny nokaut. Te działania wpisują się w założenie zwalczania grup zorganizowanych przez Centralne Biuro Śledcze, monitorowanie przestępczości i likwidacji grup przestępczych na terenie Polski.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572