Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-17 , ebos/kgp
Ponad 200 policjantów z Centralnego Biura Śledczego, wydziału realizacji KSP i komendy miejskiej w Siedlcach wcześnie rano weszło do kilkunastu wytypowanych mieszkań. Funkcjonariusze zatrzymali 15 osób – członków zorganizowanej grupy przestępczej, tzw. "siedleckiej". Zajmowali się oni handlem i przemytem znacznych ilości narkotyków.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego już od pewnego czasu rozpracowywali grupę przestępczą, która działała na terenie Mazowsza, tak zwaną "siedlecką". Z ich informacji wynikało, że jej członkowie zajmowali się handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę. Już wcześniej do tej sprawy zatrzymali 62 osoby z powiatów wołomińskiego, legionowskiego, nowodworskiego i Warszawy. Z miesiąca na miesiąc, dzięki działaniom policjantów z CBŚ, grupa traciła wpływy w świecie przestępczym. Teraz przyszła pora na ostatni, finalny cios, który rozbił "siedlecką" doszczętnie.

Wcześnie rano ponad 200 funkcjonariuszy CBŚ, wydziału realizacji KSP i komendy powiatowej w Siedlcach było gotowych do akcji. Policjanci wytypowali kilkanaście mieszkań, w których mogli ukrywać się przestępcy. Z ich informacji wynikało, że mogli mieć przy sobie broń palną, dlatego w realizacji wzięły udział grupy szturmowe. O ustalonej porze policjanci przystąpili do działania i zadali ostateczny cios grupie "siedleckiej". W sumie zatrzymali 15 mężczyzn w wieku od 21 do 30 lat, między innymi Marcina O. ps. "Olej", Piotra R. ps. "Pietrucha", Ireneusza N. ps. "Bimber", Marka S. ps. "Stołek" i Sebastiana S. ps. "Beton".

Z informacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że grupa "siedlecka" współpracowała z grupami "mokotowską" i "żoliborską". Policjanci zgodnie przyznają, że dzięki tej akcji "siedlecka" przestała istnieć, to był istny nokaut. Te działania wpisują się w założenie zwalczania grup zorganizowanych przez Centralne Biuro Śledcze, monitorowanie przestępczości i likwidacji grup przestępczych na terenie Polski.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574