Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-03-17 , policja.pl / ebos.pl
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, wywodzącą się z tzw. młodego Pruszkowa. Grupa miała na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę. Do sprawy zatrzymano już 23 osoby, z czego 11 zostało aresztowanych. Ta realizacja to kolejny element realizowanej przez CBŚ strategii mającej na celu niedopuszczenie do przenoszenia się grup przestępczych i odradzania się ich w mniejszych miejscowościach.

Zatrzymania to efekt konsekwentnie prowadzonej przez CBŚ strategii wymierzonej przeciwko grupom przestępczym zajmującym się obrotem środkami odurzającymi. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło 9 osób powiązanych z tzw. młodym Pruszkowem. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego, członkowie grupy wprowadzali do obrotu przemycaną z zagranicy marihuanę, tabletki ecstasy i amfetaminę.

Grupa działała od 2000 do 2005 roku. Z zebranych materiałów wynika, że wprowadzili na rynek ponad 150 kilogramów środków odurzających, w tym nie mniej niż 100 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚ szacują, że z takiej ilości narkotyków mogli wyprodukować około 200 tysięcy działek, których czarnorynkowa wartość mogła sięgnąć około 3 milionów złotych.

Zatrzymani to osoby w wieku od 22 do 38 lat. Grupą kierował 29-letni Norbert S, który został zatrzymany już wcześniej do innej sprawy, a zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą prokurator postawił mu 26 stycznia tego roku.

Do sprawy zatrzymano już 23 osoby. 11 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Dzisiaj do sądów doprowadzonych zostanie kolejnych 9 z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka w postaci tymczasowego aresztowania.

Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572