Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2009-03-17 , policja.pl / ebos.pl
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą, wywodzącą się z tzw. młodego Pruszkowa. Grupa miała na swoim koncie obrót narkotykami na dużą skalę. Do sprawy zatrzymano już 23 osoby, z czego 11 zostało aresztowanych. Ta realizacja to kolejny element realizowanej przez CBŚ strategii mającej na celu niedopuszczenie do przenoszenia się grup przestępczych i odradzania się ich w mniejszych miejscowościach.

Zatrzymania to efekt konsekwentnie prowadzonej przez CBŚ strategii wymierzonej przeciwko grupom przestępczym zajmującym się obrotem środkami odurzającymi. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadło 9 osób powiązanych z tzw. młodym Pruszkowem. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego, członkowie grupy wprowadzali do obrotu przemycaną z zagranicy marihuanę, tabletki ecstasy i amfetaminę.

Grupa działała od 2000 do 2005 roku. Z zebranych materiałów wynika, że wprowadzili na rynek ponad 150 kilogramów środków odurzających, w tym nie mniej niż 100 kilogramów marihuany. Funkcjonariusze CBŚ szacują, że z takiej ilości narkotyków mogli wyprodukować około 200 tysięcy działek, których czarnorynkowa wartość mogła sięgnąć około 3 milionów złotych.

Zatrzymani to osoby w wieku od 22 do 38 lat. Grupą kierował 29-letni Norbert S, który został zatrzymany już wcześniej do innej sprawy, a zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą prokurator postawił mu 26 stycznia tego roku.

Do sprawy zatrzymano już 23 osoby. 11 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Dzisiaj do sądów doprowadzonych zostanie kolejnych 9 z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka w postaci tymczasowego aresztowania.

Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574