Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-07-15 , ebos/kgp
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali lidera grupy mokotowskiej. Wojciech S. ps. "Wojtas", "Kierownik" (34 l.) był poszukiwany listem gończym za działalność w tzw. grupie "obcinaczy palców" (odłam "mokotowa"). Policjanci podejrzewają, że Wojciech S. stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie, które były wynikiem porachunków między przestępcami. Mężczyźnie grozi najwyższy wymiar kary.

Zatrzymany "Wojtas" ma związek z działalnością odłamu grupy mokotowskiej tzw. "obcinaczy palców" i zatrzymanym dwa tygodnie temu przez policjantów CBŚ Arturem N. ps. Niuniek. Istnieją podejrzenia, że "Kierownik" stoi za ostatnimi zabójstwami w Warszawie. Chodzi o przestępcze porachunki i zastraszenie tzw. "skruszonych" przestępców działających w Polsce.

Gang mokotowski rozbity w kwietniu przez policjantów CBŚ należał do najbardziej bezwzględnych grup przestępczych działających w Polsce. Zajmował się najbrutalniejszymi przestępstwami kryminalnymi: zabójstwami, uprowadzeniami dla okupu, napadami rabunkowymi, wymuszeniami haraczy, handlem bronią i narkotykami.

"Wojtas" rządził grupą po zatrzymaniu jej przywódców Andrzeja H. ps. Korek i Zbigniewa C. ps. Daks. Prawdopodobnie od niego wyszły zlecenia uprowadzeń policjantów i prokuratorów prowadzących śledztwo przeciwko grupie mokotowskiej.

"Kierownikowi" zostaną przedstawione zarzuty przywództwa zorganizowanej grupy przestępczej, zlecenia zabójstwa, posiadania broni palnej, materiałów wybuchowych, uprowadzenia dla okupu, handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Wojciech S. to zdaniem policjantów najgroźniejszy ze wszystkich zatrzymanych przez CBŚ przestępców działających w grupie mokotowskiej. Był ostatnim niekwestionowanym liderem tego gangu. Jego zatrzymanie to wynik poszukiwań "Szkatuły".
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574