Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-11-20 , ebos/kgp
Zabezpieczona broń maszynowa - skorpiony, kałasznikowy, UZI, PM, a także rewolwery, około 10 kilogramów trotylu, zapalniki i detonatory - to efekt realizacji policjantów Centralnego Biura Śledczego przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami z Włoch. Odzyskana broń została przemycona z Polski i miała trafić do włoskich grup przestępczych. Ta międzynarodowa sprawa ma charakter rozwojowy. W najbliższym czasie planowane są kolejne realizacje.

Centralne Biuro Śledcze rozpracowując zorganizowane grupy przestępcze z terenu Warszawy natrafiło na ślad magazynu broni, który znajdował się na terenie Włoch. Jak ustalili policjanci CBŚ skład ten założony był przez osoby związane z grupą "mokotowską". Natychmiast nawiązano kontakt z policją włoską, jednocześnie 3 policjantów Centralnego Biura Śledczego pojechało do Mediolanu. Ustalania CBŚ potwierdziły się w 100%. Wspólnie z włoskimi funkcjonariuszami przygotowali operację wejścia do wytypowanych pomieszczeń, w których była składowana broń i amunicja. Od tej pory magazyn był obserwowany non stop.

W niedziele polscy funkcjonariusze wraz z kilkudziesięcioma włoskimi weszli na obserwowaną wcześniej posesję. Tam odnaleźli 13 sztuk broni maszynowej – skorpiony, kałasznikowy, UZI i PM oraz 4 rewolwery, 4 pistolety krótkie, około 10 kilogramów trotylu z zapalnikami. Co ciekawe, trotyl był już odpowiednio wyprofilowany w kształcie bomb rurowych. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy sztuk amunicji, zapalniki i detonatory.

Z ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wynika, że zabezpieczona we Włoszech broń została przemycona z Polski i miała być przekazana jednej z włoskich zorganizowanych grup przestępczych. Ta międzynarodowa sprawa ma charakter rozwojowy. W najbliższym czasie planowane są kolejne realizacje.

Rozbicie tego typu magazynu, jak i dwóch poprzednich jest elementem przeprowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze nieustannych działań, uniemożliwiających odrodzenie się, bądź wzmocnienie grup przestępczych – mówi dyrektor CBŚ mł. insp. Paweł Wojtunik.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Prawo wyboru waluty (art. 358 kc)
Stare pytanie brzmi: czy można przegrać sprawę w sądzie jeśli ma się niewątpliwie rację? Oczywiście, że (...)
Naukowcy i studenci dyskutowali o popełnianiu przestępstw w internecie
Ponad połowa tzw. przestępstw z nienawiści popełniana jest w internecie - oceniają eksperci. W czwartek na (...)
1/572