Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-03-28 , ebos/gazeta polska
Stare Miasto będzie najlepiej strzeżonym i najbezpieczniejszym miejscem w całym Wrocławiu. Wszystko za sprawą 35 kamer, które już za pół roku będą śledziły niemal każdy krok turystów i mieszkańców miasta. Zawisną one na przykład przy ul. św. Wita, w Pasażu Niepolda, przy ul. Modrzejewskiej i przy ul. Ruskiej.

Urząd miasta właśnie ogłosił przetarg na elektroniczny monitoring ulic, podwórek i przejść podziemnych.
Na Starym Mieście z roku na rok jest coraz niebezpieczniej. Świadczą o tym statystyki. W 2006 r. straż miejska odnotowała tam 13 tysięcy interwencji związanych z bójkami, zatrzymaniem nietrzeźwych czy wandali. W ubiegłym roku było ich już 16 tysięcy.
Nowe kamery mogą to zmienić. - To bardzo dobre rozwiązanie - już teraz chwali Sławomir Chechłowski, rzecznik straży. - Dzięki kamerom zwiększy się skuteczność naszych patroli.
Obserwacją Starego Miasta zajmą się jednak nie strażnicy, a policjanci. Ekrany pojawią się w nowoczesnym centrum dowodzenia przy ulicy Trzemeskiej. Policjanci będą mogli nie tylko przybliżać obraz na monitorach, ale i prosto z komisariatów obracać kamery i dzięki temu widzieć wszystko, co dzieje się w okolicy niezależnie od tego, jak ustawiono kamerę. - Żeby zwiększyć bezpieczeństwo nie możemy przecież postawić funkcjonariusza na każdym rogu ulicy. Warto tam więc zamontować kamery - przekonuje Artur Staniszewski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji.
Już teraz we Wrocławiu monitorowane są m.in. Rynek i Ostrów Tumski. Strażnicy miejscy twierdzą, że monitoring jest bardzo skuteczny, np. po zamontowaniu kamer na Ostrowie Tumskim spadła liczba dewastacji elewacji budynków w tym miejscu. Wandali odstrasza świadomość, że ich wyczyny zostaną zarejestrowane. I że prędzej czy później będą musieli odpowiedzieć za złamanie prawa.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Czy można żądać usunięcia uli przez sąsiada — bo pszczoły zalatują na moją posesję?
Czy żądanie usunięcia pszczół z sąsiedztwa może być może być uzasadnione ryzykiem użądlenia przez pszczołę? Czy (...)
Gruntowna reforma Służby Więziennej
Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało całościową koncepcję reformy Służby Więziennej. Do rozwiązań już funkcjonujących, takich jak program pracy (...)
1/574