Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-20 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Naukowcy obalili mit o wrednych dziewczynkach i łobuzujących chłopcach. Brzydka płeć jest równie złośliwa i manipuluje innymi przynajmniej w równym stopniu, jak dziewczęta - twierdzą.

Panuje opinia, że jeśli chodzi o agresję, to chłopcy szybko przechodzą do czynów, zaś u dziewcząt objawia się ona w słowach i intrygach towarzyskich. Tę opinię sprawdzili amerykańscy uczeni, którzy przeanalizowali 148 poprzednich badań. W sumie objętych nimi było aż 74 tys. dzieci i nastolatków.

Okazało się, że mit ten znajduje potwierdzenie... tylko w opiniach i nastawianiu rodziców i nauczycieli. Jednak fakty wyglądają inaczej.

Według dr. Noela Carda z uniwersytetu Arizony, chłopcy i dziewczęta w równym stopniu stosują tzw. przemoc społeczną (która polega na manipulowaniu związkami międzyludzkimi). W dodatku - co widać częściej u chłopców - jeśli przejawiają jeden rodzaj agresji, stosują też i jej drugą odmianę.

Jednocześnie stwierdzono, że takie zachowania dzieci wynikają z poważnych problemów psychicznych i trudności z odnalezieniem się w grupie rówieśników.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Postępowanie w sprawach nieletnich wciąż niezgodne ze standardami
Zasady przedłużania pobytu w schroniskach dla nieletnich wciąż nie zawierają podstawowych gwarancji, które są obecne w (...)
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki
Obrączka, obroża, elektroniczne kajdanki. To potoczne określenia na nadajnik PID, należący do system dozoru elektronicznego (SDE). (...)
1/574