Zbiór przepisów prawnych i zasad postępowania:

Wiadomości i artykuły rss

2008-09-20 , ebos/PAP - Nauka w Polsce
Naukowcy obalili mit o wrednych dziewczynkach i łobuzujących chłopcach. Brzydka płeć jest równie złośliwa i manipuluje innymi przynajmniej w równym stopniu, jak dziewczęta - twierdzą.

Panuje opinia, że jeśli chodzi o agresję, to chłopcy szybko przechodzą do czynów, zaś u dziewcząt objawia się ona w słowach i intrygach towarzyskich. Tę opinię sprawdzili amerykańscy uczeni, którzy przeanalizowali 148 poprzednich badań. W sumie objętych nimi było aż 74 tys. dzieci i nastolatków.

Okazało się, że mit ten znajduje potwierdzenie... tylko w opiniach i nastawianiu rodziców i nauczycieli. Jednak fakty wyglądają inaczej.

Według dr. Noela Carda z uniwersytetu Arizony, chłopcy i dziewczęta w równym stopniu stosują tzw. przemoc społeczną (która polega na manipulowaniu związkami międzyludzkimi). W dodatku - co widać częściej u chłopców - jeśli przejawiają jeden rodzaj agresji, stosują też i jej drugą odmianę.

Jednocześnie stwierdzono, że takie zachowania dzieci wynikają z poważnych problemów psychicznych i trudności z odnalezieniem się w grupie rówieśników.
Podziel się informacją o nas na Facebook`u:
Jak zlecić publikację
ogłoszenia sądowego?
Obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (art. 42 par. 1a kk)
Najświeższa, opublikowana 17 maja, nowelizacja kodeksu karnego wprowadza obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów jako środek karny stosowany (...)
Stop piratom drogowym – ustawa podpisana przez prezydenta
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 6 maja przygotowaną w Ministerstwie Sprawiedliwości ustawę, która zaostrza kary za (...)
1/575